BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İşletmeler İçin Instagram [İNFOGRAFİK]

İşletmeler İçin Instagram [İNFOGRAFİK]

İşletmeler İçin Instagram [İNFOGRAFİK]

Dijital pazarlama çok hızlı bir şekilde değişir, bu nedenle pazarlama planınıza yeni platformlar, stratejiler ve taktikler eklemek büyük önem taşır. Daha önceki blog yazılarımızda Markalar için Instagram kullanımına dair ipuçları paylaşmıştık. Dijital pazarlamada rakiplerinizin önüne geçerken, istatistikleri ve rakamları incelemek sizin için son derece yararlı olacaktır. Bu rakamları incelemeye Instagram’ın 700 milyonluk kullanıcı ve Instagram reklamlarını kullanan 1 milyonluk reklamveren sayısından başlayabilirsiniz.

Çok sayıda fotoğraf ve video ekleme, 24 saat içinde kaybolan hikayeler gibi özelliklerin yanı sıra direkt mesajlar ve yorumlar aracılığıyla kullanıcılarla kolayca iletişim kurmanız için ideal bir yol sunan ve dünya çapında oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan Instagram’ı, ürün veya hizmetinizin tanıtımı için pazarlama planınıza mutlaka dahil etmenizi öneririz.

Instagram İşletmelere Nasıl Fayda Sağlar?

Instagram'da markalar ile tüketiciler arasındaki etkileşim, diğer sosyal medya kanallarına oranla daha yüksek. Instagram’da takipçi başına %4.21'lik bir etkileşim oranı görünmekte. Bu oran Facebook'tan 58 kat, Twitter'dan 120 kat fazla etkileşim demektir.

Instagram'ı, tüketicilerin %80’inin en az bir marka takip ettiği benzersiz bir pazar olarak düşünün. Eğer bu pazarda tezgah açmazsanız, ürünlerinizi satamazsınız öyle değil mi?

İşte kendi Instagram stratejinizi oluşturmak için bilmeniz gerekenleri ve başlamak için gerekli adımları içeren yararlı bir infografik:

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap