BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Markalar için Instagram

Markalar için Instagram

Markalar için Instagram

Bir fotoğraf filtreleme ve sosyal paylaşım aracı olan Instagram,  hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz Nisan ayında Facebook tarafından satın alındı. Bu işbirliğinin hemen ardından Instagram’ın kullanıcı sayısında büyük bir patlama yaşandı. Birçok markanın Facebook, Twitter ve Pinterest sayfaları hazır. Instagram, Facebook ve Twitter ve Pinterest’ten farklı olarak iş odaklı sayfalara ve reklam özelliklerine sahip değil.  Yine de işinizin Instagram’da var olması için çok güçlü sebeplerimiz var.

Instagram’ı kullanmak çok kolay

Instagram’la harika görünen fotoğraflar  yaratabilir ve diğer sosyal ağlarınızda kolayca paylaşabilirsiniz. Facebook ve Twitter bu konuda Instagram’ın en büyük destekçileri.

Reklam vermeden hikayenizi anlatın

Hem Instagram’ın işleyişi hem de kullanıcıların yaklaşımı, fotoğraflarla karşınızdakilere birşeyler anlatabilmenizi sağlıyor. Markanızla ilgili anlık bir görüntü sayfalarca reklama bedeldir.

İnsanların tam da istedikleri şey

Instagram sosyal medya teknolojisindeki en güçlü iki şeyi bir arada bulunduruyor: Mobil ve fotoğraf paylaşımı.

Instagram’dan en iyi verimi alabilmeniz için sizlere birkaç ipucu;

1- Paylaştığınız fotoğraflar mutlaka ürününüzle ilgili kullanıcı deneyimlerini içermeli. Doğrudan bir reklam ürünü ya da afişi koymayın.

2- Birçok fotoğraf iki kategoriye düşüyor. Bunlardan bir Frotoğrafçılık diğeri ise Mizah. Paylaştığınız fotoğrafların bu iki kategoriden birinde olmasında fayda var.

3- Gün içerisinde ardarda ve fazlaca paylaşım yapmaktan kaçının. Takipçilerinizin sayfaları sizin paylaşımlarınızla dolarsa negatif bir geri dönüş alabilirsiniz.

4- Twitter’daki kullanıcı adınızın aynısını kullanın. Bunun size iki getirisi var. Birisi arandığınızda daha kolay ulaşılmanızı sağlar. Bir diğeri de bir kullanıcı tarafından fotoğrafta etiketlendiğinizde bu etiket aynı zamanda Twitter’da da görüntülenir.

5- Mutlaka hashtag kullanın. Hashtagler , takipçilerinizin dışındaki kullanıcıların da sizin profilinizi keşfetmesine yardımcı olur.  Tabiki hashtag kullanımında da abartıdan uzak durun.

6- Instagram mobil odaklı bir platform olsa da yakın bir zamanda  web profillerini de kullanıma açtı. Siz de web profilinizi takipçilerinizle mutlaka paylaşın ve onlarla daha fazla etkileşimde kaln.

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap