BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Blogları Bölüm 1: Google Dünyası

Google Blogları Bölüm 1: Google Dünyası

Günümüzün en büyük arama motoru olarak kabul edilen ve aynı zamanda yan ürünleri ve sürekli geliştirdiği teknolojisi ile bir arama motorundan daha fazlası olduğunu kısa sürede tüm dünyaya kanıtlayan Google, web 2.0 teknolojisinin hayatımıza girmesi ile birlikte kullanıcı yaratımlı içerik ya da sosyal bilgisayar kullanımını arttırmak adına kolektif bir bilinç üretmeye karar vermiştir.  Bu bağlamda kullanıcılarını, geliştirdiği ürünler hakkında bilgilendirmek ve en son haberleri kullanıcıları ile paylaşabilmek adına 2004 yılının Mayıs ayından bu yana, "Google Dünyası", "Google Ürünleri", "Google Reklamları", "Google Geliştiricileri" ve "Google Bölgeleri" adlı beş ayrı ana başlıkta haberleri ve yenilikleri yayınlamaktadır.

Google Dünyası

Resmi Google Blogu: Google ürünleri, teknolojisi ve Google kültürü hakkında detaylı bilgi veren web günlüğüdür.

Google Kamu Politikaları Blogu: Google hakkında devlet kurumları, politika ve siyaset üzerine hazırlanan web günlüğüdür. 2007 Nisan ayından bu yana düzenli aralıklarla yazılan yazılara yorum da yapılabilmektedir.

Kamu Sektörü Blogu: Ürün geliştirme ve kamu sektörü yararına üretilen fikirlerin paylaşıldığı kamu sektörü blogu 2009 Haziran ayından bu yana yayındadır.

Avrupa Kamu Politikaları Blogu: Google hakkında  Avrupa ülkelerinin kurumları, politika ve siyaseti üzerine hazırlanan web günlüğüdür.

Mac Blog: Apple ve Mac dünyası hakkında bilgilerin verildiği, Google ürünlerinin Mac için tasarlanmış versiyonları hakkında yeni haberlerin iletildiği web günlüğüdür.

Online Güvenlik Blogu: İnternet güvenliği ve emniyeti üzerine Google’dan son haberlerin yayınlandığı blogtur.

Açık Kaynak Blogu: Google’ın açık kaynak proje ve programları hakkında bilgiler verdiği web günlüğüdür.

Arama Blogu: Sürekli yenilenen Google aramaları hakkında son haberler yayınlanmaktadır.

Öğrenci Blogu: Özellikle öğrenciler için Google haberlerinin ve güncelleştirmelerin yayınlandığı; burslar, araştırmalar, iş alanları, stajlar  hakkında detaylı bilgilerin bulunabileceği web günlüğüdür.

Yarın: "Google Blogları Bölüm 2: Google Ürünleri"

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap