BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İnternet Reklamcılığı ve Yeni Nesil Pazarlama Semineri'nde Neler Oldu?

İnternet Reklamcılığı ve Yeni Nesil Pazarlama Semineri'nde Neler Oldu?

İnternet Reklamcılığı ve Yeni Nesil Pazarlama Semineri'nde Neler Oldu?

Geçtiğimiz hafta İnternet Reklamcılığı ve Yeni Nesil Pazarlama üzerine düzenlediğimiz etkinlikte Google Eski Pazarlama Direktörü Mustafa İçil'i ağırladık. AdresGezgini Kurucu Ortağı Dr.Bora Mocan ve AdresGezgini Yazılım Departman Yöneticisi Mahir Sümer de 13 Mayıs Salı günü İzmir Ticaret Odası'nda gerçekleşen etkinliğimizde yerlerini aldı.

Uzun yıllar Google'da Pazarlama Direktörü olarak çalıştıktan sonra İÇİL Eğitim ve Danışmanlık'da Stratejik Pazarlama Danışmanı olarak profesyonel hayatına devam eden Mustafa İçil, sunumu boyunca yeni nesil pazarlama kavramlarını ve bunların markalar için önemini anlattı. Pazarlamada C jenerasyonunun varlığına değinen İçil, C jenerasyonunun X,Y,Z jenerasyonları kadar önemli olduğunun altını çizdi. Ülkemizde Google'da en çok aranan kelimenin "e-okul", en çok aranan yemek tarifinin "sarımsak çayı" olduğunu belirten İçil, arama trendlerinin internet reklamcılığındaki önemini vurguladı. Mustafa İçil, sözü internet reklamcılığı ve yeni nesil pazarlamada en önemli kavramlardan biri olan ölçümleme konusunda Dr.Bora Mocan'a bırakarak sunumunu tamamladı.

IMG_5725

"Verimli AdWords Hesap Yönetimi" sunumuyla sahnede yerini alan AdresGezgini Kurucu Ortağı Dr.Bora Mocan, Google AdWords stratejileri, AdWords hesap yapısı, remarketing, doğru hedefleme gibi konulara değindi. Google reklamlarının yanı sıra Facebook ve LinkedIn reklamlarını da anlatarak işletmelerin reklamlardan nasıl verim alabileceğine dair önemli noktaları vurgulayan Mocan, AdresGezgini'nin işletmelere en uygun reklam çözümlerini sunduğunu belirterek sözlerini bitirdi.

IMG_5755

Dr.Bora Mocan'dan sonra söz alan AdresGezgini Yazılım Departman Yöneticisi Mahir Sümer, işletmeler için "Web Tasarım Stratejileri"nden bahsetti. Doğru web sitesi nasıl olmalıdır, doğru içerik nasıl hazırlanmalıdır gibi soruları cevaplandıran Sümer, internet kullanıcılarının web sitelerinde aradıkları şeye kolay ulaşmalarının sağlanması gerektiğini belirtti. Tüketicilerin %70'inin içerik ve tasarım bakımından kötü olarak değerlendirilen web sitelerine güvenmediğinin altını çizen Sümer, Google Analytics sayesinde web sitesi trafiğinin takip edilebileceğini de sözlerine ekledi.

IMG_5631

Sunumların ardından gerçekleşen kokteylimizde katılımcılar, internet reklamcılığı ve yeni nesil pazarlama hakkında merak ettikleri tüm soruların cevaplarını buldu.

AdresGezgini olarak İnternet Reklamcılığı ve Yeni Nesil Pazarlama Semineri'nde bizimle olan Mustafa İçil'e ve tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek dileğiyle.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap