BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Hotel Ads Nedir?

Google Hotel Ads Nedir?

Google Hotel Ads Nedir?

Google Hotel Ads, otellere ait online acentelerdeki ve otellerin kendi web sitelerindeki tüm fiyatları toplayıp, karşılaştırarak son kullanıcının en iyi fiyatı bulmasına yardımcı olan bir platformdur diyebiliriz. Google bu platformda bir acenta olarak değil sadece fiyat karşılaştırma olarak kullanılmaktadır. Bir örnek verecek olursak eğer, siz bir oteli aradığınız zaman Google sağ tarafta büyük bir pencere açar ve siz buradan aradığınız otelle ilgili gün ve fiyat bilgisi alabilir hatta bunlara tıklayarak rezervasyon bile yaptırabilirsiniz.

Google Hotel Ads platformuyla beraber diğer Online Seyahat Acenteleri ile birlikte otelin kendi web siteside listeleniyor. Böylece otel ve Online Seyahat Acenteleri ile eşit şartlarda rezervasyon için rekabete girebilir. Bir otelin kendisi web sitesiyle reklam vermesi için Booking Engine (Rezervasyon Sistemi) Google Hotel Ads ile bağlantısı olması gerekir.

Reklamın Maliyetleri;

Google Hotel Ads 2 modelle çalışır;

Bunlardan ilki CPC (Pay Per Click – Tıklama Başına Maliyet)

Bu modelle Google Hotel Ads için platforma belli bir bütçe yüklenir ve bu platformda çıkan uygun koşullardaki reklamlarınıza her tıklanıp yönlendirilmesiyle beraber ücret alınır.

İkinci olarak CPA (Pay Per Conversion – Rezervasyon Başına Maliyet)

yöntem ise; Google tarafından uygun koşullarda oluşan reklamlardan gelen trafiğin satışa dönmesiyle beraber sizden para alır ama Google rezervasyon başına ortalama %12 komisyon almaktadır.

Sonuç olarak;

Otellerin rekabete girmesi gereken platformlara gün geçtikçe yenileri eklenmektedir. Reklam konularında araştırmacı ve bilgi sahibi olun ve şeffaf olan firmalarla bu işleri yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Onur İkizek tarafından yayınlanmıştır.

Onur İkizek 1992 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında başladığı İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ‘nden 2015 yılında mezun oldu. Üniversite yılları boyunca çeşitli yazılım dili ve veri tabanı kurslarına katılan İkizek, ileri Excel, diksiyon ve pazarlama dallarında sertifikasyon eğitimlerine katıldı. AdresGezgini’nde dijital pazarlama alanında çalışmaktan büyük keyif alan Veri Analiz Uzmanı İkizek arkadaşlarıyla zaman geçirmekten ve spor dallarının neredeyse hepsiyle uğraşmaktan zevk alır.

Yorum Yap