blog-detay.php1 Kartuş Sektörü İnternet Reklamlarına | Blog AdresGezgini

BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Kartuş Sektörü İnternet Reklamlarına Isınıyor [Röportaj]

Kartuş Sektörü İnternet Reklamlarına Isınıyor [Röportaj]

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi geçtiğimiz haftalarda İzmir Enternasyonal Fuarı'nda birçok farklı sektörden firma ile bir araya gelmiş, internet reklamcılığı hakkında kendilerini bilgilendirmiştik. Bu firmalardan bazıları ile de röportajlar gerçekleştirdik. Sever Makine ile yaptığımız röportajı buradan okuyabilirsiniz. Son röportajımız ise kartuş sektörünün lider isimlerinden Printech ile. Keyifli okumalar.

printech-izfaş

Bize firmanız ve hizmetlerinizle ilgili kısa bir bilgi verebilir misiniz?

Olçum Gönülşen: Printech, 2012 Ocak ayında kuruldu ama Otech Bilişim ile birlikte 4 yıldır devam ediyordu.  2012 Ocak ayında ayırma kararı aldık. Ürünlerimiz yazıcı, yurtdışından ihraç ettiğimiz dolum ürünleri, dolum yapılan kartuşlar ve tabii ki bitmeyen kartuşlar.

Ürünlerinizi tüketiciye ulaştırma yollarınız nelerdir? Fuarlar dışında hangi mecraları kullanıyorsunuz?

Olçum Gönülşen: Bayii kanalıyla satışlarımızı yapıyoruz. Ayrıca kendi internet sitemizden de online satış yapıyoruz. Siparişlerimizi kargo ile Türkiye’nin her yerine ulaştırabiliyoruz.

Google AdWords ile ilgili bilginiz var mı?

Olçum Gönülşen: AdWors’ü biliyorum ama kendi e-ticaret sitemizi kuralı daha 1 ay oldu. Öncesinde GittiGidiyor üzerinden satışlarımızı yapıyorduk. İnternet sitemiz yeni olduğu için AdWords ile de yeni başlayacağız.

İnternet Reklamcılığını firmanız adına yararlı buluyor musunuz?

Olçum Gönülşen: Çok yararlı buluyorum, çünkü online satışımız, genel satışımız %70’i. Dolayısıyla internetin gücüne ve yararına firma olarak inanıyor, bu anlamda yatırımlar yapıyoruz.

Firmanızın tanıtımında sosyal medya araçlarını kullanıyor musunuz?

Olçum Gönülşen: Sosyal Medya araçlarını kendim de kullanıyorum ilk açıldığından beri, gücüne de inanıyorum. Firmamızın Facebook sayfasını ben açtım ve yönetiyorum. Ancak kişisel olarak Facebook reklamlarının çok fazla dikkat çekmediğini, ilgi görmediğini düşünüyorum şahsen. Bir süre sonra görmezden geliyoruz bence. Belki ürün bazında, konuyla ilgili bir Facebook hesabında reklam verilebilir. Sayfanın fanı yüksekse ve bizim ürünlerimize yönelikse, yöneticisi ile görüşüp reklam verilebilir.

Sosyal Medya belki direkt satışa yönelik değil ama marka bilinirliği, müşteri ile ilişkileriniz, satış sonrası da müşteri ile iletişim adına önemli bir platform. Sektörünüz için gerekli olup olmadığı konusunda fikriniz nedir?

Olçum Gönülşen: Kesinlikle haklısınız. Denemeden karar veremem. Bize faydası olacağına inanırsak tabii ki isteriz. Ancak şimdilik satış sonrası müşterilerimize hizmet veren teknik servisimiz var. 24 saat canlı destek hattımız var sitemizde. Bu şekilde devam ediyoruz . Biz özellikle reklama çok önem veriyoruz. Yazılı basında da reklamlarımız çıkıyor. Ciromuzun en az %10- %15’ini reklama ayırıyoruz.

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Olçum Gönülşen: Biz teşekkür ederiz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap