BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Blogları Bölüm 4: Google Geliştirici

Google Blogları Bölüm 4: Google Geliştirici

Google, açık kaynak kodlu yazılımları desteklemek ve programcılara API ve Kaynak Kod (Open Source) sağlamak amacıyla hazırlanan Google Code'u yaratmıştır. Google Codu ürünleri hakkında bilgi edinmek ve bu gelişmeler takip etmek için Google Developer bloglarını kullanabilir, aşağıdaki linklerden bu bloglar hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

AdWords API Blogu: Google Adwords profesyonel arayüzünde kullanılan bir veya birden fazla müşteriyi yöneten kurumsal firma veya şirketlerin AdWords API sistemini kullanarak müşterilerine hizmet sunmalarına olanak sağlayan uygulamadır. AdWords API Blogu da bu uygulama hakkında kaynaklar sunar ve bilgiler verir.

AJAX Search API Blogu: Javascript ile birlikte sitenize Google Arama’yı yerleştirme imkanı veren Google Ajax Search API ile sitenize basit ve dinamik bir arama kutusu ekleyebilir ya da arama sonuçlarınızı kendi sitenizde görüntüleyebilrisiniz. Ajax Seacrh Api Blogu da bu kodlama sistemi hakkında yenilikler ve bilgiler sunmaktadır.

Google Apps Developer Blogu: Google uygulamaları hakkında bilgilerin verildiği, Google uygulama geliştiricileri ile ilgili bilgilerin bulunabileceği web günlüğüdür.

App Engine Blogu: Google ve web uygulamaları hakkında basit yönetimli, hızlı geliştirilme olanağı sunan App Engine hakkında haberler, notlar ve ipuçlarının bulunabileceği Google geliştirici blogudur.

Code Blogu: Google geliştirici ürünleri hakkında yeniliklerin, haberlerin ve bilgilerin bulunabileceği web günlüğüdür.

Yayıncılar için DoubleClick Blogu: DoubleClick API hakkında kaynak bilgilerin verildiği resmi Google blogudur.

EMEA Developer Blogu: Avrupa, Orta Doğu ve Afrika için Google Geliştirici hakkında haberlerin yer aldığı Google Geliştirici blogudur.

Mashup Editor Blogu: Google Mashup, bir Ajax gelişim taslağıdır ve geliştiriciler için basit arayüzlü web uygulamaları yaratma olanağı sağlar. Mashup, Web 2.0 ile hayatımıza giren, bir veya birden farklı veri kaynağını kullanarak bütünleşik uygulamalar yaratma tekniğidir. Örneğin; Google Maps ile Flickr’ı kullanarak yeni bir site yaratmak gibi. Google Mashup Editör Blogu da bu program hakkında yeni haberlerin ve bilgilerin verildiği Google blogudur.

iGoogle Developer Blogu: iGoogle geliştiricisi ilerlemelerin, değişimlerin ve iGoogle hakkında haberlerin yayınlandığı web günlüğüdür.

Google Wave Developer Blogu: Google Wave geliştiricilerinden, API ve protokolleri kullanarak hazırlanan haberler ve güncellemelerin yer aldığı web günlüğüdür.

Open Source Blogu: Open Source (Açık Kaynak) projeleri ve programları hakkında haberlerin yayınlandığı Google Geliştirici blogudur.

OpenSocial API Blogu: Bir dizi sosyal paylaşım sitesini birbirine bağlamaya yarayan Google’un sosyal network platformu OpenSocial API hakkında hazırlanmış web günlüğüdür.

SketchUp API Blogu: SketchUp API hakkında en son haberlerin paylaşıldığı Google blogudur.

Web Toolkit Blogu: Uygulama yaratmak için kullanılan bir Google ürünüdür. Google Web Toolkit tarafından yaratılan Google Wave’de dahil olmak üzere bu programın tamamı Open Source (açık kaynak) ve ücretsizdir. Web Toolkit Blogu ise GWT hakkında haberlerin ve bilgilerin yayınlandığı Google blogudur.

Yarın: Google Blogları Bölüm 5: "Google Bölgeler"

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap