BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Semih Varol ile Gerçekleştirdiğimiz Röportaj

Semih Varol ile Gerçekleştirdiğimiz Röportaj

Semih Varol ile Gerçekleştirdiğimiz Röportaj

Dijital dünyaya nasıl adım attınız? Sizi henüz takip etmiyor olanlar için kısaca hikayenizi anlatabilir misiniz?;

Her şeye 2013 yılında Twitter ile başladım. Sosyal medya kullanmayı çok bilmiyordum ama merak ettim, heves yaptım ve başladım. Twitter’da “takip edeni takip ederim” ile ün kazandım ve kısa sürede 1 milyon takipçiye ulaştım. Hemen sonrasında beni Beyaz Show, 3 Adam gibi televizyon programları konuk aldı ve yüzüm iyice tanındı. Sosyal medyada komik video içerikleri ve tweet paylaşımları yaparak insanların dikkatini çekmeyi başardım. Twitter gibi aynı zamanda Instagram’da da iyi noktalara gelmiş durumdayım. Son zamanlarda ise TikTok takipçi sayım 600.000’e gelmiş durumda.

Takipçilerinizin profillerinden ve hedef kitlenizden bahsedebilir misiniz?

Takipçilerim genel olarak 15-25 yaş grubu içinde. Kitlem komediyi seviyor ve doğal içerikleri tercih ediyor. Yapmacık olan şeyleri sevmiyorlar. Biz de ona göre içerik üretiyoruz. 

Sizi takip eden kitlelere hangi konuda fayda sağladığınızı, neyi farklı yaptığınızı düşünüyorsunuz?

Onlara samimiyeti sağladığımı ve bazı durumlarda yardım kuruluşlarına yaptığım çalışmalarla yardımcı olma örneğini gösteriyorum.

Sosyal medya içeriklerinizi nasıl bir motivasyon ile üretiyorsunuz?

İçerikleri çok özenle düşünerek yapıyorum çünkü başkasının yapmadığı içerikleri yapmak önemli ve insanların beğeneceği bir şey yapmak daha da önemli. Bu sebeple içerik çalışmalarını dikkatli şekilde özenle yapıyorum.

Dijital dünyanın Türkiye'de şu anki durumundan memnun musunuz?

Evet her şey iyi bence, Türkiye sosyal medyaya önem veriyor. O sebeple sosyal medya Türkiye’de çok gelişmiş durumda. Bu durumdan oldukça memnunum.

Sizi tanımladığını düşündüğünüz bir motto veya özdeyiş var mı?

6 senedir bu işin içinde olduğum için ve ‘’takip edeni takip ederim’’in mucidi olduğum için sosyal medyanın en eski ve kendini en çok yenileyen fenomenlerinden biri olabilirim. Çünkü yeni çıkan sosyal medya platformu TikTok’ta 4 Ayda 600.000’e ulaşmak oldukça zor bir şey.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap