BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Conversational Marketing, Sohbet Pazarlaması Nedir?

Conversational Marketing, Sohbet Pazarlaması Nedir?

Conversational Marketing, Sohbet Pazarlaması Nedir?

Sohbet Pazarlaması olarak dilimize geçen Conversational Marketing potansiyel ve mevcut müşteriler ile birebir iletişim kurmamızı sağlayan bir pazarlama aracıdır. Günümüz dünyasında artık insanlar daha sabırsız, daha talepkar ve daha hızlı sonuca ulaşma peşindedir. Conversational Marketing bu anlamda müşterilere daha hızlı çözüm sunabilir ve daha özel bir satın alma deneyimi yaşatabilmektedir.

Bu pazarlama stratejisinin temel amacı müşteri ile daha yakından birebir iletişim kurmak ve müşteri satın alma deneyimini geliştirmektir.

 

Conversational Marketing’in Sundukları

Birebir Sohbet: Bir müşteri ile konuştuğunuzda sadece onunla ilgileniyormuşsunuz gibi onu özel hissettirebilirsiniz.

 

7/24 İletişim: Potansiyel veya mevcut müşterileriniz ile her an kesintisiz iletişim kurmanıza imkan tanır. Chatbot sayesinde müşterilerinizin ihtiyaçlarına saat kaç olursa olsun yanıt verebilirsiniz

 

Geniş Erişim İmkanı: Akıllı yönlendirme yaparak müşterileri en alakalı temsilcilere bağlamaktadır. Sanki müşteri temsilcileri 7/24 hizmete hazır bir şekilde müşterilerinin sorunları ile ilgileniyormuş gibi. Burada ChatBot’ların, müşteri deneyimi açısından ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

 

Zamandan Tasarruf Edin: Chatbotlar saat farketmeksizin müşterilerin taleplerine cevap verirler. Yapay zekanın cevaplamış olduğu sorular sayesine çalışanlarınız kendi işlerine daha fazla odaklanabilir ve iş verimliliğini arttırabilmektedir.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Atakan Akbaş tarafından yayınlanmıştır.

Atakan Akbaş, 27 mart 1997 yılında İzmir'de doğdu. 2021 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Ekonometri Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında Arçelik Pazarlama A.Ş' de mali işler departmanında proje asistanı stajyeri olarak deneyimler kazandı. Lise yıllarında amatör olarak lisanslı futbol oynadı. Ayrıca yüzme ve bisiklet spor dallarına her zaman ayrı bir ilgi gösterdi.

Yorum Yap