BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google AdWords Reklam Uzantıları

Google AdWords Reklam Uzantıları

Reklam Uzantıları, standart bir metin reklamı firmalara ait ek işletme bilgileriyle genişleterek, hedef kitlenin firmalara daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlar. Bu sayede internet kullanıcıları reklamveren şirketlerle ilgili daha fazla bilgi edinebilirler. Reklam uzantıları standart metin reklamlarını, adres ekleme desteği ile ya da telefon uzantıları ile, reklam site bağlantıları ve ürün uzantıları gibi ek bilgiler içeren bir veya daha fazla satırla daha kapsamlı hale getirir ve reklamlar Google ve Google Ağı'nda şimdi göründükleri şekilde görünür, ancak Google.com ve onun Google Haritalar (yer uzantıları için) gibi mülklerinde, ek bilgilerle geliştirilmiş bir biçimde de görünebilir.

Hangi reklam uzantılarını kullanacağınız, müşterilerinize nasıl ulaşmak istediğinize ve onların deneyimini nasıl genişletmek istediğinize bağlıdır. Firmaların Google AdWords Reklam Uzantıları’nı kullanabilmeleri için, kalite puanlarının 9 ya da 10 gibi yüksek değerlere sahip olması gibi bazı kıstasları yerine getirmesi gerekmektedir.

Reklam uzantıları nerede görünür?

Genişletilmiş reklamlar, Google'da ve Google Haritalar dâhil onun mülklerinde ve Google Arama Ağı'nda görünmeye uygundur. Eğer kampanya Google Arama ve İçerik ağlarında görünecek şekilde etkinleştirildiyse, reklam bu ağlarda yer uzantısı olmadan da gösterilebilir.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap