BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Reklam Uzantılarında Yapılan İyileştirmeler ile Daha Fazla Etkileşim Sağlama

Reklam Uzantılarında Yapılan İyileştirmeler ile Daha Fazla Etkileşim Sağlama

Reklam Uzantılarında Yapılan İyileştirmeler ile Daha Fazla Etkileşim Sağlama

Reklam uzantıları, kullanıcılar reklama tıklamadan önce işletmenizin hakkında ön bilgi sahibi olabilmesi için kullanılır. Kullanıcılarla daha çok etkileşim sağlamanıza yardımcı olan reklam uzantılarının daha iyi performans göstermesi için bazı yenilikler yapıldı.

Otomatik Uzantılar ile Daha Çok Kullanıcıyla Etkileşim Kurabilirsiniz

Otomatik uzantıları etkinleştirirseniz, sizin yerinize Google Ads reklam uzantıları oluşturur. Bu uzantıların reklam performansına katkı sağlayacağını öngörüyorsa uzantılar gösterilir. Son güncellemelerden önce manuel oluşturan site bağlantıları, açıklama metinleri ve ek açıklamalı snippet uzantıları ile birlikte dinamik uzantılar gösterilmiyordu. Artık otomatik uzantılar manuel uzantılarla birlikte gösterilebilecek. Örneğin, siz manuel olarak üç tane site bağlantısı eklediğinizde Google Ads reklamda gösterilmeye uygun bir tane daha dinamik site bağlantısı ekleyerek reklamınızı toplam dört uzantı ile gösterebilecek.

Oluşturduğunuz Reklam Uzantılarının Daha Fazlasını Gösterebilirsiniz

Site bağlantısı, açıklama metni ve ek açıklamalı snippet uzantılarını oluştururken hesap, kampanya veya reklam grubu düzeyinde ekleyebilirsiniz. Önceden, reklam grubu bazında oluşturulan uzantılar, aynı türde ve daha üst düzeyde olan uzantıların gösterilmesine engel olurdu. Google Ads bu konuda özelden genele bir strateji ile uzantıları yayınlardı. Örneğin, reklam grubu düzeyinde ve kampanya düzeyinde ikişer adet uzantı eklediğinizi varsayalım, bu durumda yalnızca reklam grubu düzeyindeki iki uzantınız gösterilirdi. 

 

 

Mart ayından itibaren, hesabınızda daha üst düzeyde eklediğiniz uzantılar eğer reklam performansına katkı sağlayacağı öngörülürse alt düzeyde bulunan uzantılar ile birlikte yayınlanabilecek. Bu güncelleme, Google'ın reklamlarınız için hesap, kampanya ya da reklam grubu düzeyinde en iyi performans gösterecek uzantılar arasından seçim yapmasını sağlayacak. Bu sayede daha fazla etkileşim alabilecek reklamlar yayınlayabileceksiniz. Bu yeni özelliği kullanırken hesabınızdaki uzantıları alt ve üst seviyelerde birbiriyle alakalı olacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Aysu Kırıcı tarafından yayınlanmıştır.

Aysu KIRICI 1998 yılında İzmir'de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünden derece ile mezun olduktan sonra yazılıma olan ilgisi sebebiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü bitirdi. Veri tabanı, PHP ve HTML alanlarında kendini geliştirmiştir. Google Arama Ağı Reklamcılığı, Görüntülü Reklam Ağı, Video Reklamcılık, Alışveriş Reklamcılığı, Uygulama, Ölçüm ve Google Analytics sertifikalarına sahiptir. Dijital reklamcılıkta Alışveriş reklamları ve e-ticaret stratejileri özel ilgi alanıdır.

Yorum Yap