BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram, Odak Portre Modunu Kullanıma Sundu

Instagram, Odak Portre Modunu Kullanıma Sundu

Instagram, Odak Portre Modunu Kullanıma Sundu

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcılarının çok daha etkileyici selfieler paylaşabileceği Odak portre modunu kullanıma sundu. Instagram kullanıcılarının yüzünü keskin tutarken arka planı bulanıklaştıran Odak özelliği arka plan segmentasyonu ve yüz algılama teknolojisinden yararlanıyor.

Odak portre modu hem ön hem de arka kamerada Boomerang ve Superzoom seçeneklerinin tam ortasında yer alıyor.

Instagram'ın Odak Portre Modu Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • Instagram uygulamasını açın ve kamerayı açmak için sola kaydırın.
  • Ardından, Odak seçeneğini buluncaya kadar ekranın altındaki seçenekler arasında ilerleyin. Odak modu hem ön hem de arka kamerada Boomerang ve Superzoom seçeneklerinin tam ortasında bulacaksınız.
  • Odak modunu seçtikten sonra en güzel pozunuzu vermek üzere hazırsınız!
  • Instagram'ın sunduğu bütün Hikayeler kamera formatlarındaki gibi Odak modu ile çektiğiniz fotoğraflara filtre, çıkartma ve yazı ekleyebilirsiniz.

Instagram Odak moduna ek olarak yalnızca bir metin yerine stilize bir grafikle bir hikayede arkadaşlarınızı etiketlemeyi kolaylaştıran "Bahset" etiketlerini kullanıma sundu. Fotoğraflara ve videolara emoji eklemek gibi Bahset etiketini seçerek arkadaşınızı etiketleyebilir, bu alanı yeniden boyutlandırılabilir ve stilini değiştirebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap