BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram, Odak Portre Modunu Kullanıma Sundu

Instagram, Odak Portre Modunu Kullanıma Sundu

Instagram, Odak Portre Modunu Kullanıma Sundu

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcılarının çok daha etkileyici selfieler paylaşabileceği Odak portre modunu kullanıma sundu. Instagram kullanıcılarının yüzünü keskin tutarken arka planı bulanıklaştıran Odak özelliği arka plan segmentasyonu ve yüz algılama teknolojisinden yararlanıyor.

Odak portre modu hem ön hem de arka kamerada Boomerang ve Superzoom seçeneklerinin tam ortasında yer alıyor.

Instagram'ın Odak Portre Modu Özelliği Nasıl Kullanılır?

  • Instagram uygulamasını açın ve kamerayı açmak için sola kaydırın.
  • Ardından, Odak seçeneğini buluncaya kadar ekranın altındaki seçenekler arasında ilerleyin. Odak modu hem ön hem de arka kamerada Boomerang ve Superzoom seçeneklerinin tam ortasında bulacaksınız.
  • Odak modunu seçtikten sonra en güzel pozunuzu vermek üzere hazırsınız!
  • Instagram'ın sunduğu bütün Hikayeler kamera formatlarındaki gibi Odak modu ile çektiğiniz fotoğraflara filtre, çıkartma ve yazı ekleyebilirsiniz.

Instagram Odak moduna ek olarak yalnızca bir metin yerine stilize bir grafikle bir hikayede arkadaşlarınızı etiketlemeyi kolaylaştıran "Bahset" etiketlerini kullanıma sundu. Fotoğraflara ve videolara emoji eklemek gibi Bahset etiketini seçerek arkadaşınızı etiketleyebilir, bu alanı yeniden boyutlandırılabilir ve stilini değiştirebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cemre Bağcı tarafından yayınlanmıştır.

Cemre Bağcı, 1989 yılının Temmuz ayında güller diyarı Isparta'da dünyaya gelmiştir. Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra iş hayatına Dijital Müşteri Temsilcisi olarak McCANN İstanbul'da başlayan Bağcı, metrobüsün insan haklarına aykırı bir ulaşım aracı olduğunu düşünerek İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir’de ki 2 yıllık offline reklamcılık deneyiminin ardından dijital reklamcılığa geri dönmüştür. Yoga, uzun yürüyüşler, sinema gibi hobilerine ek olarak seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten büyük mutluluk duyar. AdresGezgini'nde Tasarım Bölümü'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap