BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Dinamik Metinlerle Reklam Metinlerini Özelleştirmek

Dinamik Metinlerle Reklam Metinlerini Özelleştirmek

Dinamik Metinlerle Reklam Metinlerini Özelleştirmek

Potansiyel müşterilerin öğrenmesini isteyeceğiniz bilgilerle otomatik olarak güncellenen reklam metinleri oluşturulabilir. Aralarındaki tek farkın fiyat veya anahtar kelime olduğu birçok statik metin reklam oluşturmak yerine anahtar kelimelere, işletme verilerine ve hatta günün saatlerine ve kullanıcının konumuna dayalı olarak dinamik bir şekilde güncellenen metinlere sahip tek bir reklam oluşturulabilmektedir.

Metin reklamlarda kullanılabilecek fonksiyonlar ; geri sayımlar, IF işlevi, Araya anahtar kelime ekleme, Reklam özelleştiriciler’dir.

- Geri Sayımlar: Belirli bir etkinliğe doğru geri sayım yapar ve reklamınızı mevcut saate göre günceller. Geri Sayımlar ile gerçekleştirdiğiniz etkinlik reklamları için, e-ticaret sitelerinde kampanyaların bitiş tarihi için, yaklaşan duyurular için dikkat çekici olarak metin reklamlarda kullanılabilir. Herhangi bir metin reklama geri sayım yerleştirilebilir.

- IF işlevi: Cihaz, kitle, cinsiyet veya yaş niteliklerinden herhangi birinde şartlar yerine getirilmişse belirli metin girer. Metniniz karakter sınırını aşıyorsa veya şartlar yerine getirilmediğinde varsayılan değerler de girilebilir. Diğer bir değişle daha önce sizden bir ürün almış yeniden pazarlama kitlenizde bulunan kullanıcılara özel reklam metinleri gösterilebilir, satın alma sürecini tekrarlaması için sunduğunuz özel indirimler metinlerle gösterilebilir.

- Anahtar Kelimeler: Reklamınızı tetikleyen anahtar kelimeleri dinamik olarak ekleyerek reklamınızın metnini daha alakalı hale getirir.

- Reklam özelleştiriciler: Ürünler, kategoriler, fiyatlar ve daha fazlası gibi seçtiğiniz özelliklere göre otomatik olarak değişen parametreler ekler.

İndirim mi yapıyorsunuz? Özelleştirme araçları, düzenli olarak değişen veya belirli bir zaman dilimiyle sınırlı olan indirimlerde, belirli indirimleri belirli ürünlerle birlikte görüntüleyebilirler.

Büyük bir envanter mi yönetiyorsunuz? Özelleştirme araçları, markayla ilgili anahtar kelimeleri kullanarak bir kullanıcının aradığı ürüne ait belirli detayları görüntüleyebilir.

Ürünlerinizi birden çok şehirde ve bölgede mi satıyorsunuz? Özelleştirme araçları, kullanıcıların fiziksel konumunu (veya ilgilendiği konumu) kullanarak konuma özgü fiyatlandırmayı, ürünün kullanılabilirliğini veya harekete geçirici mesajları gösterebilir.

Özelleştirme araçları doğru kullanıldığında, kullanıcılarda aradıkları ürünü sizde bulacaklarına dair bir güven uyandırır ve kullanıcıları bu ürünü sizden almaya teşvik eder.

Reklam özelleştirici’yi, yalnızca Google Ads hesabınıza işletme verileri eklenerek yapılabilecek teknik bir süreçtir.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Nihan Aktürk tarafından yayınlanmıştır.

Nihan Aktürk, 1994 yılında Ordu Ünye’de doğdu. Lise hayatını memleketinde tamamladıktan sonra öğrenci şehri Eskişehir’e üniversite eğitimi için gitti. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden bitirme tezi yarışmasında bölüm birincisi olarak mezun oldu. Şuan Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü son sınıf öğrencisidir. Bir firmada üretim planlama mühendisi olarak çalıştıktan sonra internet teknolojileri alanında ilerleme kararı alarak AdresGezgini’nde çalışmaya başlamıştır. Yeni yerlere gitmekten ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten keyif alıyor. Denizi, ormanı seviyor ve yürüyüş yapmanın huzur verici olduğunu düşünüyor.

Blog Yorumları

  1. Reklam verme konusunda çok endişelerim var bunlar hakkında sizle telefonlamı iletişime geçmem gerekiyor.

Yorum Yap