BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Bir Alışverişkoliğin İtirafları

Bir Alışverişkoliğin İtirafları

*Bu yazı AdresGezgini Pazarlama ve Satış Temsilcisi Sinem Kurt tarafından yazılmıştır.

Yüzde 70 indirim varmış! Ama son 2 saat 43 dk 50 sn kalmış. Son 2 ürün, şu an sepette. Ay! Bitecek, bitiyor ve bitti. Kahretsin alamadım!

Günde kaç defa bu yazılar gözümüzün önünden geçiyor. Gelen e-postalar, fırsatlar, indirimler, ücretsiz kargo, 4 ay taksit, taksit erteleme. Hepsi çok tatlı çağrışımlar, değil mi? Ve ben bu çağrışımlara her zaman açığım, gözüm açık, gönlüm açık…

Günümüzde en çok kullanan alışveriş kelimesi ne anlama geliyor, biliyor musunuz? Hiç merak ettiniz mi? Hemen açıklıyorum:

Bir ürün gördünüz ve çok beğendiniz. Beyniniz sizin ona sahip olmak istediğinizi anladı, hemen al çağrışımı yaptı. Şimdi bunu sıfat ekleriyle birleştirin ve işte alış. Tabii ki bir alış hareketine geçtikten sonra bu ürüne para vermek gerekir, değil mi? Bunun için de para vermekteki ver fiili yine sıfat ekleriyle birleşir ve veriş anlamı çıkar. Bu kelimeleri birleştirelim ve okuyalım ALIŞVERİŞ. :)

 

 

İşte benim hayatımdaki alışveriş işlemi bu şekilde gerçekleşiyor.

Eskidenmiş, tek tek dolaşıp mağaza mağaza gezmek. Mağazalar artık evimize geliyor. Fırsat siteleri, private shopping siteleri, alışveriş siteleri sağ olsun, tek bir tıkla tüm markalar bizimle. Hem de elimizde bir sürü torbayı taşımaya gerek duymadan. Beğenmedik mi iadesini yaparız, daha ne isteyelim ki!

Hele ki masa başında oturduğunuz bir işiniz varsa, gelsin alışveriş siteleri gitsin paralar… Fakat ilk önce alırken sanki bedavaymış gibi geliyor. Acayip bir indirim varmış gibi, onu da alayım bunu da alayım diyorsunuz. Sonra bir bakmışsınız kargo şirketlerinden gelen koliler masanızın üstünü doldurmuş, kredi kartları da limitlerini.

Ama o ürünün gelmesini beklerken ki heyecan, paha biçilemez değil mi? O çantaya, ayakkabıya ya da elbiseye bir an önce sahip olma duygusu, başka bir kadının sizden daha önce davranıp da fırsatı yakalayıvermiş olmasını düşünmenin verdiği anlamsız gerginlik ve acele ile kart numaranızı yanlış girersiniz. Sonra sil baştan, bir daha.

Peki bu benim psikolojimi nasıl etkiliyor? Açıkçası limiti dolan kredi kartları umurumda değil. Mutluluğuma mutluluk katarak daha da mutlu oluyorum. Kendimi rahatlamış hissediyorum. Kanatlanıp uçacakmışım gibi geliyor. O his gerçekten tarif edilemez. Her alışveriş sitesine üye olurum. E-posta kutuma gelen kampanyalara tek tek bakarım ve başka bir dünyaya dalıp giderim.

Bence siz de ara sıra gerçek ve sıkıcı dünyalarınızdan çıkıp, sanal dünyadaki koşuşturmacanın tadını çıkartın. Biraz da eğlenelim, tadını çıkartalım yaşamanın. İçimizdeki sesi, duygularımızı saklamayalım.

Haydi kızlar alışverişe!!!

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap