BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google da Trafiğin %89 u Arama Reklamlarından Sağlanıyor!

Google da Trafiğin %89 u Arama Reklamlarından Sağlanıyor!

Google tarafından yapılan araştırmalar artan trafiğin yüzde 89'unu arama reklamlarının sağladığını gösteriyor.

Reklamverenler sıklıkla organik trafiklerinin arama reklamlarından dolayı azalıp azalmadığını merak eder. Eğer arama reklamları duraklatılırsa organik sonuçların tıklamaları artıp ücretli trafiğin maliyetini telafi eder mi?

Yakın zamanda Google istatistikçileri tarafından duraklatılan hesaplar üzerinde gerçekleştirilen 400'den fazla çalışma bu soruya cevap vermeyi amaçlıyor.

Google AdWords blogunda yayınlanan bir habere göre "Arama Reklamları Duraklatma Çalışmaları" (Search Ads Pause Studies) kapsamında araştırmacılar arama reklamlarının yokluğunda organik tıklama hacmini izledi. Daha sonra reklamlar için harcanan belirli maliyet seviyeleri için tıklama hacmini tahmin etmek amacıyla istatistiksel bir model oluşturdu. Bu model reklamlarla ilişkilendirilebilecek artan tıklamalar, diğer bir deyişle arama reklamları duraklatıldığında organik tıklamalar tarafından telafi edilmeyen tıklamaların yüzdesi için tahminler üretiyor.

Ortalama olarak, artan reklam tıklamalarının oranı yüzde 89. Bunun anlamı, arama reklamları tarafından üretilen trafiğin yüzde 89'u reklamlar duraklatıldığında organik tıklamalar tarafından karşılanmıyor ve bu rakam yapılan çalışmanın tamamında tutarlı bir şekilde yüksek çıkıyor. Çalışma ile ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Çalışmanın tamamı ise research.google.com adresinde görülebilir.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap