BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Görsel Aramalar Güncellendi: Görseli Ekle ve Kaynağı Bul!

Google Görsel Aramalar Güncellendi: Görseli Ekle ve Kaynağı Bul!

Dün San Francisco'da gerçekleştirilen bir etkinlikte Google Görsel Aramalar'da geliştirdiği yeni bir teknolojiyi tanıttı. Buna göre beğendiğiniz, merak ettiğiniz ama kaynağını bilmediğiniz bir görseli image.google.com adresinde yer alan arama çubuğundaki "görselle ara" ikonuna sürükleyerek Google'ın bu görseli sizin için bulmasını bekleyebilirsiniz.

Google'ın bu uygulaması dört farklı görselle aramaya izin veriyor: - Bir web sitesinden bulduğunuz görseli kopyala-yapıştır yöntemi ile arayabilirsiniz -Bilgisayarınızdan yükleyebilirsiniz -Sürükleyip bırakarak arama yapabilirsiniz -Chrome ya da Firefox eklentilerini kullanabilirsiniz. Bu muhteşem özellik ile ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap