BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Sosyal Medyayı Oyun Alanı Haline Getirmenin 6 Yolu

Sosyal Medyayı Oyun Alanı Haline Getirmenin 6 Yolu

B2B şirketlerine, şirket içindeki ve dışındaki işleyişlerinde kullanabilecekleri müşterileri ve çalışanları desteklemelerinde ve amaçların belirlemesinde büyük katkı sağlayacak ve geri dönüşüm sağlama, rekabet takımları yaratmalarında çok yardımcı olacak bazı önerilerimiz var. Sosyal medyanın gücünden yararlanırken müşteri ve çalışanları ödüllendirme imkanınız olduğunu da unutmayın.

B2B pazarında iç ve dış yönetimde kullanabileceğiniz bu 6 taktiğe göz atmak gerekirse;

1. Online toplulukların yönetimi

Müşterileriniz, potansiyel alıcılarınız ve okuyucularınız web sitenize girdiklerinde, web site içeriklerinizle ilgilerini çekmek istiyorsanız web sitenize bıraktıkları yorumlar, paylaşımlar ile gerçekleştirdiği etkileşim karşılığında onları ödüllendirin.  Bazı yorum sistemleri puanlama sistemine de sahiptir. Puan veren bu sistemleri kullanarak sitenizde en çok yorum ve paylaşım yapan kişiyi tespit edebilir ve o kişileri ödüllendirebilirsiniz.

2.  Ödülleri belirleyin

Çalışanlarınızı ve potansiyel müşterilerinizi hareket geçirmek için onları ne ile ödüllendireceğiniz çok önemli. Geleneksel medya takipçilerinizi de online ödüllendirmelerle web sitenize çekin.

3. Çalışanlarınızı motive edin

Birçok çalışan mesleğinde başarılı olmak ister. Çevrenizdeki düzenleyeceğiniz ufak çaplı yarışmalarla çalışanlarınızı motive etmeniz mümkün. Örneğin, departmanınızda çalışanların alanıyla ilgili ücretsiz eğitim programına katılımlarını sağlayabilirsin. Burada dikkat etmeniz gereken, çalışanlarınıza sunduğunuz ödülle şirket amacınız bağdaşmalı.

4. Web site yönetimi

Potansiyel müşteriler web sitenize geldiklerinde, sitenizde neler yaptığını takip etmelisiniz. Hangi sayfalarda oyalandığı, web sitenizde en çok neler ile ilgilendiğini tespit ederek onunla iletişim kurmalısınız. Ticari problemlerine çözümler sunmalısınız.

5. CRM ile satış gerçekleştir

Satışları arttırmanın bir diğer yolu da, kullanıcı bilgilerini düzenli şekilde takip etmektir. Web sitenizdeki kullanıcıların bilgilerine ulaşıp ve ihtiyaçlarını belirleyerek, ihtiyaçlarına yönelik satışa yönelin.

6. Sürekli oyunlaştırmaktan kaçın

Her zaman her şeyi oyun halinde sunmak sıkıcı olabilir. Her zaman aynı taktiği uygulamayın.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap