BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Yer Uzantıları

Yer Uzantıları

Yer Uzantıları

Yer uzantıları; adresinizi, konumunuzun haritası veya işletmenize olan uzaklık bilgisiyle birlikte göstererek kullanıcıların işletmenin bulunduğu konumu bulmasına yardımcı olur. Kullanıcılar, en alakalı işletme bilgilerini tek bir yerde sergileyen konum sayfanızdan konumunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzantıyı tıklayabilir veya ona dokunabilir. Yer uzantıları, kullanıcıların işletmenizi kolayca arayabilmeleri için bir telefon numarası veya ara düğmesi de içerebilir. Yer uzantıları sayesinde mobil cihazlarda mekana ve bulunduğu şehre olan uzaklık, bilgisayarlarda mekanın açık adresi ve tıklanabilir bir ara düğmesiyle işletmeniz hakkında detaylı bilgiler içermektedir. Yer uzantıları Google arama siteleri, Google Görüntülü Reklam Ağı ve YouTube Video Reklamlarda gösterilmektedir.

Nasıl Eklenir ?

Yer Uzantılarınızı Google reklam hesaplarınıza ekleyebilmeniz için öncelikli olarak Google Benim İşletmem hesabınız üzerinden harita kaydınızı oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturulmuş olan harita kaydınızın onaylanmasıyla beraber Google reklam hesabınızdaki Uzantılar ve oradan Yer Uzantıları kısmına tıklayarak reklam hesabınıza ekleme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer işletmeniz birden fazla konumda çalışıyorsa zincir konum ekleme yöntemiyle yer uzantılarınızı ekleyebilirsiniz.

Yer uzantılarının hesabınızda ekli olması reklamlarınızın daha profesyonel gözükmesine ve sizi arayan müşterilerin konumunuza daha hızlı erişmesine olanak tanır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap