BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Yer Uzantıları

Yer Uzantıları

Yer Uzantıları

    Yer Uzantıları

    Yer uzantılarını açıklamak gerekirse bir işletmeniz olduğunu varsayılan örneğin, vegan restoran işletiyorsunuz ve bu vegan restoranına müşteri çekmek istiyorsunuz. Açılmış olan reklam kampanyanıza eklenen yer uzantısıyla beraber vegan restoran en yakın vegan restoran tarzı aramalarda reklamlarınızın alt kısmında işletmenizle ilgili olan bilgiler yer alacaktır.  Yer uzantıları 2 farklı arama aracında farklı şekilde çıkabilir. Mobil üzerinden arama yapıldığı zaman aradığınız yer, şehre olan uzaklığı ve ara düğmesiyle karşılaşabilirsiniz. Masaüstü aramalarınızda ise mekanın açık adresini, yorumlarını ve fotoğraflarına dair bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.  

    Yer uzantıları YouTube video reklamlar, Görüntülü reklam ağı ve arama ağında gösterilebiliyor. 

    Nasıl Eklenir ?

    Yer Uzantılarınızı Google reklam hesaplarınıza ekleyebilmeniz için öncelikli olarak Google Benim İşletmem hesabınız üzerinden harita kaydınızı oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturulmuş olan harita kaydınızın onaylanmasıyla beraber Google reklam hesabınızdaki Uzantılar ve oradan Yer Uzantıları kısmına tıklayarak reklam hesabınıza ekleme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer işletmeniz birden fazla konumda çalışıyorsa zincir konum ekleme yöntemiyle yer uzantılarınızı ekleyebilirsiniz.

    Yer uzantılarının hesabınızda ekli olması reklamlarınızın daha profesyonel gözükmesine ve sizi arayan müşterilerin konumunuza daha hızlı erişmesine olanak tanır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap