BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google AdWords Arama Ölçümleri (AdWords call metrics).

Google AdWords Arama Ölçümleri (AdWords call metrics).

Google AdWords Arama Ölçümleri (AdWords call metrics).

Google AdWords kampanyalarınızın size farkında olduğunuzdan daha fazla müşteri getirdiğini öğrenseydiniz?

Minneapolis'teki Nina Hale Search Marketing'de Arama Stratejisti olarak çalışan Zac Stafford, müşterisi olan çağdaş mobilya perakendecisi Room & Board için bunun doğru olduğunu keşfetti. AdWords üzerinden aldığınız telefon çağrılarını ölçmek için reklamlarınıza otomatik olarak özel bir telefon numarası ekleyen yeni bir özellik olan AdWords çağrı metrikleri (AdWords call metrics), henüz beta test aşamasındayken Stafford ümit verici bir takım sonuçlar gördü.

Stafford, AdWords çağrı metrikleri için şunları söyledi: "Çağrı metrikleri raporlarımızı satış kayıtlarımızla karşılaştırdığımızda, reklamımızdaki ücretsiz numarayı arayanların yarısının çevrimiçi olarak, diğer yarısının ise mağazada satınalma yaptığını gördük. Çağrı metriklerini kullanmadan önce, yatırım getirimizi yalnızca çevrimiçi satış rakamlarımıza bakarak belirliyorduk. Şimdi ise çevrimiçi arama reklam kampanyalarının mağazada satışı desteklediğine dair kanıtımız var."

Geçtiğimiz günlerde AdWords ekibi, AdWords'ün firmanız için yarattığı telefon çağrılarını ölçmenin en kolay yolunu sunan AdWords çağrı metriklerinin daha fazla reklamveren için ulaşılabilir olduğunu Google AdWords resmi blogunda duyurdu. Google Voice'un altında yatan teknolojiyi kullanarak çağrı metrikleri kampanyanız için özel bir telefon numarası tahsis ediyor ve bu numara hem masaüstünde hem de tıklanabilir olduğu üst-sınıf mobil cihazlarda reklamlarınıza ekleniyor.

call-metrics-1

 

Bir kullanıcı, reklamınızdaki telefon numarasını aradığında, çağrı otomatik olarak firmanıza yönlendiriliyor ve AdWords bu çağrının gerçekleştiğini kaydediyor. Daha sonra, AdWords raporlarınızı incelediğinizde her bir kampanya tarafından üretilen çağıların sayısını, çağrı süresini, ve yakın gelecekte, arayan kişinin bölge kodunu görebiliyorsunuz. Şimdilik reklamlarınıza sadece tıklamalar için ücret ödeyeceksiniz ancak gelecekte çağrı metriklerini de ücretlendirilecek.

Çağrılarınızın nereden geldiğini öğrendikten sonra, pazarlama stratejinizi reklamlarınızdan en yüksek verimi almak için yeniden düzenleyebilirsiniz. Örnek olarak, farklı reklam metni çeşitlerini hangisinin en fazla çağrıyı yarattığını görmek için deneyebilir, ya da bütçenizi en yüksek yatırım getirisini sağlayan kampanyalara kaydırabilirsiniz.

Çağrı metrikleri şu anda sadece Amerika'da sınırlı sayıda reklamveren için ulaşılabilir durumda. Önümüzdeki aylarda bu özelliği daha fazla reklamverenin kullanımına sunulması planlanıyor. Çağrı metriklerinin hesabınız için kullanılabilir olup olmadığını öğrenmek ve özellik hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap