BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook Canlı Yayına Reklam Vermenin Kazançları

Facebook Canlı Yayına Reklam Vermenin Kazançları

Facebook Canlı Yayına Reklam Vermenin Kazançları

Facebook popüler paylaşım platformu olmanın ötesinde aynı zamanda yoğunlukla tercih edilen bir dijital pazarlama platformudur. Facebook kullanıcı sayısının çok yüksek olmasından ve çeşitli ticari firmaların ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir platform olmasından dolayı dijital pazarlama için çok uygundur. Facebook çok fazla özellik ve uygulama sahibi olmasına rağmen günümüzde bu kadar popüler olması kesinlikle dijital pazarlama için en uygun kanallardan biri olmasıyla ilgilidir. Facebook bir sosyal medya platformu olarak çok başarılı olmasından dolayı, dijital pazarlama yapmak isteyen firmalar için de uygun bir araç konumundadır. Facebook’un günümüzdeki önemi, çağın ihtiyaçlarına yönelik uygulamalar yaratması ve ticari işletmelerin kazanç sağlamak için kullanabileceği bir platform olmasına dayanmaktadır.

Sosyal Medyada zaman zaman güç dengeleri yer değiştirse de hiç kuşkusuz elindeki markalarla en güçlüsü hala Facebook. Ülkemizde 30-60 yaş arasında Facebook küçümsenmeyecek bir etkileşime sahip.

Facebook’un daha ticarileşen yeni araçlarından en etkililerinden biri şüphesiz canlı yayın özelliğidir. Facebook’un güçlü araçlarından biri de telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan hızlıca canlı yayına geçebilirsiniz. Bu canlı yayınlara reklam açtığınızı hayal edin, binlere yüz binlere anında ulaşabilirsiniz.

Facebook ta reklamı aktif edebilmeniz için sayfanızın veya profilinizin onaylı hesap yani mavi tık almış bir tanınmış kişiye ait hesap olması lazım. Reklamları şu şekilde aktifleştirebilirsiniz.

Live için Yayın İçi Reklamları Etkinleştirme

 

Live için Yayın İçi Reklamları Ayarlama

Canlı yayına geçmeden önce, yayından önce veya yayın sırasında reklam gösterip göstermemeyi seçebilirsiniz. Bu ayarları yönetmek için:

Sayfanız için seçtiğiniz varsayılan ayar, siz değiştirene kadar tüm canlı yayınlarınız için geçerli olacaktır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Merve Sunar tarafından yayınlanmıştır.

Merve Sunar, 17 Ekim 1995 İzmir doğumlu. İzmir Ekonomi Üniversitesi %100 İngilizce Endüstri Mühendisliği bölümünden 2019 yılında mezun oldu. Stajını havalandırma sistemleri üretimi yapan bir fabrikada tamamladıktan sonra, bitirme projesini de Almanya merkezli Saueressig firmasında “Zaman Çizelgelemesi” konusu üzerine yaptı. Mezun olduktan sonra Ocak 2020 – Temmuz 2021 süre zarfında satış destek, operasyon ve fiyatlandırma departmanlarında deneyim kazandı.Üniversitede okulun korosunda ve dans kulübünde uzun süre yer aldı. Hala müziğe ve dansa olan ilgisi devam ediyor. Arkadaşlarıyla gece yürüyüş yapmayı, spor yapmayı, dans etmeyi, müzikle ilgilenmeyi çok seviyor. Sürekli kendini geliştirmeye ve yeni şeyler öğrenmeye odaklı olduğu için AdresGezgini ekibinde, Veri Analiz Uzmanı olarak görev almaktadır.

Yorum Yap