BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Medya Planlama ve Youtube Semineri

Medya Planlama ve Youtube Semineri

Medya Planlama ve Youtube Semineri

Dünyanın en büyük ikinci arama motoru YouTube, Türkiye'de 18.45 milyon aylık tekil ziyaretçiye sahip. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Türkçe dil desteğini yayına alarak abone kullanıcı sayısında önemli bir artış sağlayan sitedeki videolar, uzun zamandır Google içerik ağı dahilinde reklamverenlerin mesajlarını geniş kitlelere iletebilmeleri için kullanılıyordu.

25 Nisan tarihinde Google Türkiye ekibi tarafından düzenlenen ve AdWords Hesap Uzmanımız Atilla Baykal'ın katıldığı Medya Planlama ve YouTube seminerinde, YouTube rich media (zenginleştirilmiş medya) reklamlarının 6 Mayıs tarihinde Türkiye'de de yasal olarak aktif hale geleceğini öğrendik.

YouTube rich media reklamlarının Türkiye pazarına girmesi beraberinde YouTube ana sayfasında  masthead formatında 2 farkı reklam varyasyonunu getiriyor.

  1. Ana Sayfa Masthead: Bu reklam alanı, navigasyon çubuğunun altındaki YouTube ana sayfasının tam genişliğinde çalışan ve 970x250 piksel boyutundaki sayfa içi birimdir. Video formatında reklam ekleyebilirsiniz. Kullanıcı etkileşimi mümkün kılan link ekleme gibi özelliklerle desteklenen bu format sayesinde yüksek marka etkileşimi yaratılabilmektedir. Örnek uygulama: Skyfall
  2. Ana Sayfa Genişletilebilir Masthead: Bu reklam alanı ise, navigasyon çubuğunun altında YouTube ana sayfasının tam genişliğini kaplayacak şekilde çalışan 970x250 piksel boyutundaki bir sayfa içi birimdir. Tıklandığında, 970x500 piksel boyutuna genişler.

adspecs_187092_expandedMasthead_en

Haziran ayında daha geliştirilmiş bir tasarım ile karşımızda olacak olan YouTube'da TrueView ads ve YouTube Display ads reklamları da aktif hale gelecek. TrueView Ads reklamları video içinde, remarketing reklamlarda ya da demografik bazda, kategori ve anahtar kelime bazında video reklam olanağı sunması ve kullanıcı tarafından minimum 30 sn. izlenmesi durumunda ücretlendirilmesi açısından önem teşkil ediyor.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap