BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Reklamlardan Mesaj Uzantısını Kaldırıyor

Google Reklamlardan Mesaj Uzantısını Kaldırıyor

Google Reklamlardan Mesaj Uzantısını Kaldırıyor

Mesaj uzantıları, potansiyel müşterilerin reklamlar aracılığıyla doğrudan size kısa mesaj göndermesine olanak tanıyordu.

Artık Ocak 2020'den itibaren mesaj uzantıları kullanılamayacak. Bunun yerine kullanılabilecek etkili alternatifler; potansiyel müşteri formu uzantıları ve telefon uzantıları olacak. Mesaj uzantılarıyla ilgili tüm raporlama işlemleri ise Aralık 2020'ye kadar devam edecek.

Peki mesaj uzantıları kaldırıldıktan sonra yerine kullanacağımız henüz beta aşamasında olan potansiyel müşteri formu uzantıları bize neler sağlayabilir?

Potansiyel müşteri formu uzantıları, Google'da arama yapan kullanıcıların size form aracılığı ile ulaşmasını sağlamaktadır. Bu uzantı Facebook reklamlarındaki Potansiyel Müşteri Formu reklamlarına benzemektedir. Müşteriler reklam verenlere bilgilerini bırakıp geri dönüş beklemektedir.

Sadece arama ağı kampanyalarında kullanılabilen potansiyel müşteri formu uzantıları, kampanyaya bağlı olan teklif ve hedefleme seçeneklerine göre çalışmaktadır.

Her uzantıda olduğu gibi potansiyel müşteri formu uzantılarında da ücretlendirme reklama tıklandığında alınan ücret ile aynı olmaktadır. Doldurulan her form bir dönüşüm olarak sayılmaktadır.

Performans ölçümü için raporlardan tıklama ve dönüşüm türüne göre segmentlere ayırarak tıklama ve dönüşüm performansınızı görebilirsiniz.

Potansiyel müşteri formu uzantısını kullanabilmek için öncelikle kullanım koşullarını kabul etmeniz beklenmektedir. Harekete geçirici bir mesaj ve uzantı metniniz, müşterilerin uzantıya tıklamadan önce reklam metninde gördükleri alandır. Sonrasında form uzantısına tıklandığında başlık, işletme adı, açıklama ve almak istediğiniz bilgilerden oluşan sorular müşterilerin karşısına çıkmaktadır.

Çok fazla teknik gereksinim isteyen bu uzantı türü için uzman ekibimiz memnuniyetle destek sağlamaktadır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Gökçe Ersu tarafından yayınlanmıştır.

Gökçe Ersu, 1992 yılında İzmir'de doğdu. Karşıyaka Necip Demir Anadolu İletişim Meslek Lisesinden mezun olan Ersu, eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamlamıştır. Lise yıllarında İzmir Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Bölümü’nde staj yapmıştır. Üniversite yıllarında okulda görevli öğrenci programına katılarak iş deneyimlerini arttırmıştır. Üniversitedeyken gençlik değişimi projesiyle Slovakya'ya gitmiş ve Youthpass sertifikası almıştır. Üniversite stajını ise İnanç Giyim Alchera firmasında pazarlama asistanı olarak yapan Ersu, mezun olduktan sonra Chasecall, Özdilek ve Greenland Hotel gibi çeşitli firmalarda iş deneyimi kazanmıştır.

Yorum Yap