BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • AdWords Yeniliği - 2: Fırsatlar Sekmesi

AdWords Yeniliği - 2: Fırsatlar Sekmesi

AdWords Yeniliği - 2: Fırsatlar Sekmesi

Google AdWords ekibi, reklamverenlerin AdWords ile daha iyi deneyimler kazanabilmesi için AdWords panelini sürekli yeniliyor ve geliştiriyorlar. Dün AdWords resmi blogunda yayınlanan haber de bunu doğrular nitelikte.

Google AdWords Fırsatlar Sekmesi'ndeki Yeni Özellikleri Keşfedin

Fırsatlar sekmesinde reklamverenlerin AdWords hesaplarını optimize etmeye fayda sağlayacak dört yeni özellik eklendi.

1) İlk sayfa TBM fikirleri

İlk sayfa TBM fikirleri reklamların arama sonuçlarının ilk sayfasında görüntülenme şansının artması için reklamverenlerin tekliflerini ayarlamasına yardımcı olur. Eğer hesabınızda ilk sayfa TBM fikirleri varsa, bunlar Fırsatlar sekmenizde anahtar kelime, teklif, ve bütçe fikirlerinin üst kısmında gözükecektir.

2) Anahtar kelime fikirleriniz için daha güçlü istatistikler

Bugüne kadar anahtar kelime fikirlerinizin potansiyel etkisini değerlendirmek için öncelikli istatistik olarak “tahminî aylık aramalar”ı sağlıyorduk. Şimdi her bir anahtar kelime için arama tahminlerine ek olarak, izlenimler, maliyet ve tıklamalar için de tahminleri görebileceksiniz. Bu yeni istatistikler hesabınızda hangi anahtar kelimeleri kullanacağınız konusunda daha etkin kararlar vermenize yardımcı olabilir.

3) Reklam grupları için teklif fikirleri

Teklif fikirleri şimdi anahtar kelime seviyesine ek olarak reklam grubu seviyesinde de kullanılabilir.

betterstats

4) Fikirlerinizi dışa aktarın

Eğer hesabınızda bir çok fikir varsa, bunları bir .csv dosyasına dışa aktarmak, fikirleri uygulamadan önce gözden geçirmenizin iyi bir yolu olabilir. Fikirlerinizi dışa aktarmak “Bütün fikirleri .csv dosyasına aktar” linkine tıklamak kadar kolay. Diğer bütün özellikleri şu anda Fırsatlar sekmesinde görebilirsiniz, bu son özellik ise önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde bütün reklamverenlerin hesaplarında kullanılabilir durumda olacak.

exporttocsv

Fırsatlar sekmesi hakkında daha fazla şey öğrenmek için bize ulaşın!

Kaynak: Discover New Features in Opportunities Tab 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap