BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Madonna Türkiye Konseri nin Sosyal Medyaya Yansımaları

Madonna Türkiye Konseri nin Sosyal Medyaya Yansımaları

Madonna Türkiye Konseri nin Sosyal Medyaya Yansımaları

Bugün Türkiye bir dünya starını ağırlıyor. Sosyal medya kullanıcıları profillerinde dev bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Madonna konserine gidebilecek şanslılar ve gidemiyorsa da söyleyecek iki çift lafı olan herkes bugün mutlaka paylaşımda bulunacak. Bazılarımız belki bıkacak, hatta Google AdWords reklam oluşturmada yaptığımız gibi negatif eşleme kullanıp –Madonna yazarak tüm bu paylaşımlardan soyutlanmak isteyecek. Ama maalesef sosyal medyada böyle bir şansımız yok. Eğer aktif sosyal medyada olarak  sonuçlarına da bu anlamda katlanmak şart. Ya da kapatın telefonu, bilgisayarı ne görün, ne duyun diyeceğim ama o da mümkün değil elbet.

Müzik dünyası, internet dünyasının gelişimi karşısında satışlarındaki düşüşü kabullendi ve sosyal medyanın içerisine adapte oldu. Madem güncel konu Madonna, ekibi tarafından sosyal medya araçlarının nasıl kullanıldığını inceleyip müzik dünyasının sanal dünyadaki başarılarını görebiliriz. Facebook sayfası gidip göremeyeceğimiz birçok konserin görüntülerini, provalarını,  dünya turnesini tüm detayları ile görebiliyorsunuz.

madonna-fb-2 madonna-türkiye-fb-albüm madonna-türkiye-fb-albüm-2

İstanbul’da vereceği konser için ülkemize gelen Madonna’nın Twitter hesabında İstanbul hakkında konuşulmaya, görseller paylaşılmaya başlandı bile. Sadece bunlarla da sınırlı değil; videoların ilk yayınları yine Facebook üzerinden yapılırken, artık evinizdeki rahat koltuğunuzdan Madonna’ nın size özel verdiği konseri dinleyebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken profiline  girip, eğlenmek.

madonna-twitter

Ama sanal dünya, sadece müzik dünyasını değil bizleri de içine öyle bir aldı ki, eminim akşam konser sırasında sosyal medya nonstop konserden paylaşımlarla dolup taşacak. Acaba konsere gidenler, bu paylaşımları yaparken konserden keyif alabilecek mi? Ya da artık insanlar eğlencelerini sosyal medya araçlarında paylaşarak daha da mı çok eğleniyor? Siz ne dersiniz?

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap