BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Villakeyfiniz.com Google AdWords ile %80’e varan müşteri artışı elde etti

Villakeyfiniz.com Google AdWords ile %80’e varan müşteri artışı elde etti

Villakeyfiniz.com, villa tatili olarak adlandırılan ve Avrupa’da yarım asırdır süregelen tatil anlayışını Türkiye’ye uyarlayan genç ve dinamik bir ekibin girişimci ruhu ile bütünleşen bir web sitesi. Bilinen, klasik tatil anlayışından uzakta, herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, yazlık ev amacı ile hazırlanan lüks ve konforlu evlerde dinlenmek isteyen kişilere, alternatif tatil anlayışı sunan Villakeyfiniz.com, Ayvalık'tan Side'ye birçok tatil yöresinde bulunan yazlıklarda müşterilerine istedikleri tarihlerde konaklayabilme imkânı sunuyor.

2012 Mart ayında Serkan Bingöl ve Gamze Karslı tarafından kurulan Villakeyfiniz.com’u benzerlerinden ayıran en önemli özelliği, genç ve dinamik bir ekiple çalışıyor olmaları ve müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun bir çalışma şeklini benimsiyor olmaları.

İş Yaklaşımı
Villakeyfiniz.com kurulduğu andan operasyon tarafında satışlarını internet üzerinden yapmaya karar vermişti. Bu isteklerini gerçekleştirebilmek için ise Google’da üst sıralarda yer almaları gerektiğinin farkındaydılar. Google AdWords ile ilgili birçok araştırma yaptıktan sonra bu işin profesyonellerce yapılması gerektiğine karar verip kendileri ile çalışacak kurumsal bir ajans arayışına girdiler. Açıldıktan kısa bir süre sonra, Nisan 2012’de AdresGezgini ile yolları kesişen Villakeyfiniz.com, küçük bir bütçe ile başladığı Google AdWords çalışmalarından kısa sürede yüksek geri dönüş elde etti.

AdresGezgini, Villakeyfiniz’in sektör analizini gerçekleştirdikten ve rakiplerini inceledikten sonra reklamları ile ilgili ilgili anahtar kelime çalışması yaptı. Kısıtlı olan bütçelerinden maksimum faydayı elde etmeleri için yapılan bu çalışma sonunda Villakeyfiniz.com’un tıklamalarında %80’e yakın bir artış oldu.

Sonuç
Villakeyfiniz.com AdresGezgini ile çalışmaya başladıktan sonra reklamlarından yüksek oranda geri dönüş elde etti. Firma kurucularından Gamze Karslı, AdWords’ün faydalarını şu şekilde açıklıyor: “Google AdWords’ün geri dönüşlerinin takipleri, analizlerinin yapılabilmesi ve bilimsel olarak yapılan işin analiz edebiliyor olmasından son derece memnunuz. AdresGezgini ile çalışmadan önce sitemizin ziyaretçi sayısı çok düşüktü. Ama AdresGezgini yaptıkları çalışmalarla ziyaretçi sayımızı %80 oranında arttırdı.”

Google AdWords reklamlarına AdresGezgini ile devam etmeyi düşünen Villakeyfiniz.com, önümüzdeki dönemlerde farklı dijital reklam stratejilerini kullanacaklarını belirtti.

 

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap