BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Twitter’da Nasıl Yarışma Düzenlerim?

Twitter’da Nasıl Yarışma Düzenlerim?

Twitter’da Nasıl Yarışma Düzenlerim?

Markalar, kurumlar ve hatta kişiler kendi Twitter profillerinde, takipçi sayılarını arttırmak, etkileşim yaratmak ve iletişim kurmak için yarışmalar düzenleyebiliyor, çekiliş yapabiliyorlar. Fakat Facebook’ta olduğu gibi Twitter’da da bu yarışmaları düzenlerken bazı kurallara uymanız gerekiyor. (Bkz: Sosyal Medya Kampanyalarınız için Yapılacaklar Listesi) Her ne kadar bu kurallar Facebook’ta olduğu gibi çok caydırıcı ve sert olmasa da bir yarışma düzenlerken Twitter kurallarını ihlal etmemek adına aşağıdaki maddeleri incelemeniz önemli.

1. Birden fazla hesap oluşturanlara dikkat edin:

Kullanıcılar birden fazla kez bir yarışmaya girmek için, farklı hesaplar açıp, katılım sağlarsa Twitter onların tüm hesaplarını askıya alma yetkisine sahiptir. Yarışmaya dahil olmak için birden fazla hesabı kullanmak uygun olmayacaktır, bu kuralı unutmayın.

2. Aynı tweeti birden fazla defa gönderenlere dikkat edin:

Sürekli retweet etme, ya da aynı yazıyı, bağlantıları sürekli güncelleme Twitter Kuralları ihlalidir ve arama kalitesini tehlikeye atar. Lütfen  "Bunu en çok retweet eden kazanır’’ demek gibi yinelenen güncellemeleri teşvik eden kurallar koymamaya çalışın. Yarışma veya çekilişe katılmayan kullanıcılar rahatsız olabilir. ‘Tek bir gün içinde birden fazla giriş kabul edilmeyecektir’ gibi açık bir yarışma kuralı ayarlayabilirsiniz.

3. Gelen yanıtları takip etmek için @kullaniciadi ‘nı kullanın:

Bir kazanan belirlemeniz gerektiğinde ya da tüm katılımcıları görmek istediğinizde, güncellemeleri @ işareti başa koyarak yapabilirsiniz. Böylece zaman çizelgesindeki tüm güncellemeleri görmeniz mümkün olacaktır.

4. Yarışma ile ilgili konuların kullanımını # hashtag ile teşvik edin:

Kullanıcıların güncellemeleri (# yarışma veya # firmanızın adı gibi hashtag ile yaptırmanız yararlı olacaktır. Ama hashtag konusu yarışma ile ilgili olmalıdır, tamamen ilgisiz güncelleştirmelere hashtag ekleyerek teşvik etmeye çalışmak Twitter Kurallarını ihlale neden olabilir. Hashtag konusunun güncelleme ile ilgili olması gerektiğini unutmayın.

5. Twitter kurallarını izleyin:

Yarışma kuralları ile beraber genel Twitter kurallarını izlemeyi de unutmayın. Yarışmayı başlatmadan önce Twitter’ın genel kuralları hakkında araştırma yapmanızda fayda var. Twitter kullanıcısı bir firma iseniz, aynı zamanda daha fazla bilgi ve ipuçları için İş rehberini https://business.twitter.com/ inceleyebilir, yardım masası için Twitter 101’den destek isteyebilirsiniz.

6. Uygulanabilir Yasa ve Yönetmelikler:

Ayrıca, herhangi bir yarışma veya çekiliş başlamadan önce, tüm yasalara ve yönetmeliklere uygun olduğundan emin olun. Bu yasa ve yönetmeliklere uymak sizin sorumluluğunuzdadır. Eğer yasal uygunluk hakkında sorularınız varsa bir avukata danışabilir veya nakit olmayan piyangolar ve çekilişler hakkında bilgi almak için Milli Piyango İdaresi’nin yönetmeliğine göz gezdirebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap