BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Bu Hafta Sosyal Medyada Neler Oldu? #4

Bu Hafta Sosyal Medyada Neler Oldu? #4

9 Haziran - 15  Haziran 2012 tarihlerinde sosyal medyada neler oldu? Haftanın özetini sizlerle paylaşıyoruz:

Twitter ilk TV Reklamıyla Yeni Hashtag Sayfalarını Tanıttı

Şubat ayında düzenlenen Nascar yarışlarından ilham alan Twitter’ın yeni reklam filminde iPhone’u ile çektiği fotoğrafları Twitter hesabından paylaşan ve tüm dikkatleri üzerine çeken Brad Keselowski oynuyor.

Sıcaklar sosyal medyayı vurdu

Tüm yurtta sıcaklıkların normalin üzerine çıkması Twitter ve Facebook kullanıcılarının isyan bayrağını çekmesine neden oldu. Sabah saatlerinden gece geç saatlere kadar “off hava çok sıcak” temalı tweetler Twitter kullanıcılarının ana sayfasını meşgul etti. Sıcaklık artmaya devam edecek

Apple iOS6'yı duyurdu

Apple iOS6’yı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir konferans ile tüm dünyaya duyurdu fakat henüz sadece uygulama geliştirenler BETA sürümünü kullanabiliyor. Android işletim sisteminde kullanılan birçok öze4lliğin iOS6’ya henüz gelmiş olması ise Android kullanıcılarınca alay konusu oldu.

Twitter'da Türkler için uyku saatleri

Twitter mühendisleri Manuel Rios ve Jimmy Lin tarafından yapılan tweetlerin zamanı incelemesinde Türkler gece 2 ile sabah 9 arasında diğer saatlere oranla daha az tweet atıyorlar.

Türkçe Olimpiyatları sosyal medyada en çok konuşulan konu oldu

30 Mayıs-14 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 10.Uluslararası Türkçe Olimpiyatları sosyal medyada yoğun ilgi gördü. Farklı etiketlerle Twitter'da 7 kez Türkiye gündeminde en çok konuşulanlar listesine girerken 3 kez de dünyada en çok konuşulanlar listesine yükseldi.

Google’ın Mobil Site Servisi Gomo Türkçe olarak yayına girdi

Firmalara, web sitelerilerinin mobil versiyonları hakkında tavsiyeler sunan Gomo’nun Türkçe versiyonu kullanıma açıldı.
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap