BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Maksimum Performans Kampanyası ve Avantajları

Maksimum Performans Kampanyası ve Avantajları

Maksimum Performans Kampanyası ve Avantajları

Google'ın tüm kanallarında reklam göstermenizi sağlayan performans odaklı yeni kampanya türü maksimum performans kampanyası beta sürümünün ardından tüm hesaplarda kullanılmaya başlandı. Böylece tek bir kampanya ile Google'ın tüm envanterlerinde yani YouTube, Görüntülü Reklam Ağı, Arama Ağı, Keşfet, Gmail ve Haritalarda reklam yayınlayabilirsiniz. Ayrıca bu kampanya ile daha fazla dönüşüm gerçekleştiren müşterilere ulaşmayı başarabilirsiniz.

Maksimum performans kampanyası akıllı teklif özelliğini kullanarak belirlediğiniz dönüşüm hedeflerine göre reklamlarınızın performansını artırmayı sağlar. Böylece Google'ın tüm kanallarında reklamlarınızı optimize ederek daha fazla dönüşüm ve değer elde etmenize yardımcı olur. Maksimum performans kampanyası; Google'ın otomasyon teknolojileri olan teklif verme, bütçe optimizasyonu, kitleler, reklam öğeleri ve ilişkilendirme gibi öğeleri bir araya getirerek çalışır.

Reklam kampanyanızı oluşturuken hedefiniz satış yapmak, potansiyel müşterilere ulaşmak veya mağaza ziyaretlerini artırmak ise kampanya türü seçimi olarak maksimum performansı tercih edebilirsiniz.


Reklamlarınızla en fazla etkileşim sağlayacak kullanıcıları bulmanızı sağlar

İşletmeniz için önemli olan hedefleri özelleştirerek dönüşümleri ya da dönüşüm değerini artırırken yeni müşterilere ulaşmanızı sağlar.

Reklam öğeleri ile dönüşüme yönlendiren noktaları keşfedin

Makine öğrenimi modellerini kullanırak sizin için en iyi performansı gösteren reklam, kitle ve reklam öğesi kombinasyonları hakkında tahminlerde bulunur. Böylece kullanıcıları dönüşüme yönlendiren temel noktaları keşfederek optimizasyon sağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki durumlarda maksimum performans kampanyasını seçmek sizin için en iyi tercih olabilir:

Online satışları artırma, olası satış yaratma vb. belirli reklamcılık ve dönüşüm hedefleriniz var ise, kampanyanızın performansını artırmak istiyorsanız, reklamlarınızı daha çok kanallarda gösterme amacınız var ise tam size göre bir kampanya türü olacaktır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Gülnur Yeşil tarafından yayınlanmıştır.

Gülnur Yeşil 1997 yılında Antalya’da doğdu. Karatay Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Matematik(İngilizce) bölümünü kazandı. Kariyerine bir eğitim kurumunda öğretmenlikle başlamasının yanında 2021 yılında Ege üniversitesi Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans yapmaya başlamıştır. Üniversite eğitiminde C#, SQL, Python programlama dilleri eğitimini aldı.

Yorum Yap