BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Bu Hafta Sosyal Medya’da Neler Oldu? #12

Bu Hafta Sosyal Medya’da Neler Oldu? #12

Bu Hafta Sosyal Medya’da Neler Oldu? #12

Bugün "Bu hafta sosyal medyada neler oldu?" bülten serimizin 3. ayını kutluyoruz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler! Bu hafta sosyal medyanın gündemi oldukça can sıkıcı haberlerle dolu. Arka arkaya aldığımız şehit haberleri ile sarsıldık ve bu durum Twitter-Facebook paylaşımlarımıza da yansıdı. Temennimiz terör saldırılarının bir an önce son bulmasıdır. Şimdi, sizi 6-10 Ağustos tarihleri arasındaki sosyal medya gündemi ile baş başa bırakıyoruz. NTV spikeri Nur Tuğba Algül şehit haberlerini sunduktan sonra arka fonda şarkı söylerken yakalandı, Twitter gündemine oturdu: NTV rejisinin VTR yayınlarken spikerin sesini kısmayı unutmasıyla, izleyiciler bir yandan 6 asker ve 2 korucunun şehit olduğu Hakkari saldırısı ile ilgili haberi izlerken bir yandan da spiker Algül'ün söylediği şarkıyı duydu. Twitter kullanıcılarının çığ gibi büyüyen tepkisi sonucunda Nur Tuğba Algül Twitter Türkiye Trendlerine girdi. Curiosity Mars'a iniş yaptı: "Curiosity" isimli NASA aracı geçtiğimiz günlerde Mars'a iniş yaptı. Robot'un Twitter hesabı oldukça aktif. Curiosty Mars'ta çektiği fotoğrafları Twitter'dan paylaşıyor. Sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça eğlenceli bulunan bu robot, 1 mars yılı boyunca gezegende mikrobik düzeyde hayat olup olmadığını araştıracak.  Bugüne dek üretilen en donanımlı gezegen kaşifi olarak Mars’a gönderilen uzay aracı Curiosity’nin bulabileceği hayat belirtileri internette espri konusu oldu. Sosyal medya kullanıcıları, gezgin robotun çektiği ilk görüntüyü photoshop işlemiyle çeşitli eklemeler yaparak eğlenceli karelere çevirdi. Vikingler, dünya dışı kolonileri veya rekortmen atlet Usain Bolt’un adapte edildiği fotoğraflar büyük ilgi gördü.

Yüksel Aytuğ Sabah Gazetesi'nde yazdığı yazı ile sosyal medyanın gündemini değiştirdi: Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ’un ‘Kadınlık olimpiyatlarda ölüyor’ başlıklı yazısında kadın sporcular aleyhinde ifadeler kullanması ve kadın sporcuları erkeklere benzetmesi sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. Yüksel Aytuğ’a duyulan tepkiler sınırları aştı, uluslararası boyuta ulaştı. Daily Mail gazetesinin haberinden sonra, en son Amerikalı ünlü Youtube fenomeni Jenna Marbles de Aytuğ’un kaleme aldığı yazıya video’yla tepki gösterdi. İzmir teröre karşı sosyal medyada örgütlenip tek yürek oldu: Foça'da gerçekleşen terör saldırısında yaralanan askerler için sosyal medya üzerinden örgütlenen İzmirliler yardıma koştu. Twitter üzerinden binlerce defa RT alan kan duyurusu İzmir halkını hastanelerde yatmakta olan yaralı askerler için kan verme yarışına soktu. Onlarca insan hastanelere akın etti. Bu sırada çekilen fotoğraflar Facebook'ta paylaşıldı. 

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap