BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google’dan Yeni Bir Reklam Türü: Vitrin Alışveriş Reklamları

Google’dan Yeni Bir Reklam Türü: Vitrin Alışveriş Reklamları

Google’dan Yeni Bir Reklam Türü: Vitrin Alışveriş Reklamları

Değişimi ve sürekli gelişimi destekleyen Google, yakın gelecekte AdWords'te yapılacak pek çok değişiklik olacağını duyurdu. Bu değişikliklerden en heyecan vericisi, bu hafta beta versiyonu AdWords arayüzünde sessizce yerini alan ve alışveriş kampanyaları için yepyeni bir reklam biçimi olan Vitrin Alışveriş Reklamları. Bu reklam mecrası eski düzenindeyken aynı firmaya ait bir çok reklam ilk sayfa reklam alanını kapladığı için küçük bütçeli reklam verenlerin burada gösterim alma olasılığı daha azdı. Yeni düzenleme ile her firmaya ait yalnızca bir reklam alanı bulunacağından, Google küçük bütçeli reklam verenlerin de bu alanda yer alma şansını artırıyor.

Vitrin Alışveriş Reklamları Nasıl Çalışır?

Vitrin Alışveriş Reklamları, ücretli arama ağı reklamlarının üstünde ve arama sonuçları sayfasının en üstünde yer alan ürün alışveriş reklamlarının yanında görüntülenecek.

Vitrin alışveriş reklamları, alışveriş sonuçları bölümünde görünecek. Böylece ürün alışveriş reklamlarında olduğu gibi kullanıcılar ürün resimlerini ve fiyatlarını web sitenizi ziyaret etmeden doğrudan arama sonuçları sayfasında görebilecekler.

Vitrin alışveriş reklamlarının, ürün alışveriş reklamlarından ayrıştığı nokta tam da burası. Ürün alışveriş reklamlarında kullanıcılar reklamınıza tıkladığında açılış sayfasına yönlenir. Vitrin alışveriş reklamlarında ise reklam, kullanıcının aradığı alakalı ürünlerden oluşan bir katalog şeklinde genişler. Vitrin alışveriş reklamlarının reklamverenler açısından en güzel özelliklerinden biri bu reklam türünde ilk tıklama ücretsizdir. Bir kullanıcı genişletilmiş katalogtaki bir ürünü tıklar ve açılış sayfanıza geldiğinde ödeme yaparsınız.

Vitrin Alışveriş Reklamları için İpuçları

  • Vitrin alışveriş reklamlarının başarısı başlık ve açıklama metinlerinden ziyade ürün fotoğraflarınızı kalitesine bağlıdır. Bu sebeple vitrin alışveriş reklamlarını kullanmaya karar verdiğiniz noktada stok fotoğraflardan ve düşük çözünürlüklü fotoğraflardan uzak durarak yüksek kaliteli fotoğraflara yatırım yapmanızı öneririz.
  • Ürünlerinizi, alaka düzeyi yüksek vitrin alışveriş reklamlarına göre gruplandırmak için birden fazla reklam grubu kullanın.
  • Vitrin alışveriş reklamlarını ve ürün reklamlarını aynı anda kullanın. Vitrin alışveriş reklamları yalnızca çok geniş bir huni araması aramaları için gösterilirken, ürün alışveriş reklamlarınız daha fazla ürüne özel arama yapmak için daha sık gösterilecek. Unutmayın - Vitrin alışveriş reklamlarını genişletmek için yapılan tıklamalar ücretsizdir, bu nedenle yalnızca ürününüzün etrafında alışveriş yapmaya başlamış olan tüketicilere bilgi vermek ve marka bilinirliği kazanmak için kullanın.
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap