BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Alakalı Reklam Uzantıları ile Reklam Sıralamalarının Geliştirilmesi

Alakalı Reklam Uzantıları ile Reklam Sıralamalarının Geliştirilmesi

Alakalı Reklam Uzantıları ile Reklam Sıralamalarının Geliştirilmesi

Kullanıcılar Google’da arama yapıp satın alma gerçekleştirirken, aradıklarıyla ilgisi en yüksek olan yararlı sonuçlarla ilgilenirler.

Reklam Uzantıları, potansiyel müşterilere daha fazla ek bilgi sunarak, reklam ile etkileşime geçmelerine yardımcı olur. Örneğin, firmanızın numarasını arayabilir, adresinizi harita üzerinde görebilir veya sitenizde aradıkları ürün ya da hizmetle ilgili olabilecek diğer sayfalara yönlenebilirler. Uzantılar, reklamları daha verimli hale getirerek genel anlamda tıklama oranı ve kampanya performansını arttırmaya yöneliktir. 

Reklam Sıralamasının Geliştirilmesi

Google AdWords sistemi, reklamları yerleştirirken, reklam sıralamasını baz almaktadır. Reklam sıralaması, Maksimum Tıklama Başına Maliyet ve Kalite Puanı çarpılarak hesaplanırken yeni bir güncelleştirme ile reklam sıralaması üçüncü bir etkene de bağlı olmaktadır: Reklam Uzantıları. Ayrıca Reklam Sıralaması, reklamın uzantılar ile görünüp görünmeyeceğini de belirlemektedir.

Bu değişikliklerin bazı detay ve uygulamaları şöyledir: Reklam Uzantı ve formatları, artık reklamınızın konumuna etki etmektedir. Rekabet eden 2 reklamın aynı teklif ve kalite puanına sahip olması durumunda, uzantılarının pozitif etkisi fazla olan, daha yüksek konumda çıkmaktadır. Uzantıların etkilerini belirlerken arama sorgusundaki alaka düzeyi, tıklama oranı ve dikkat çekiciliği gibi faktörler göz önüne alınmaktadır.

Reklam sıralamanız reklamın uzantılı çıkıp çıkmayacağına etki ettiği için, Teklif veya Kalite Puanını (ya da her ikisini de) arttırmak gerekebilir.

Her arama sorgusunda, en yararlı kombinasyonlar ve performansı en yüksek uzantılar gösterilmektedir. Bu sebep ile hangi uzantının tıklama oranına en fazla etki edeceğini tahmin etmeye gerek yoktur.

Hesabınızda düşük veya yüksek tıklama başına maliyetler ile karşılaşabilirsiniz. Uzantıların alakalı olması hem daha düşük maliyetlere sahip olmanızı hem de diğer reklamverenlere göre sıralamada daha avantajlı olmanızı sağlar. Reklam konumu ve uzantılarla ilgili detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz. https://support.google.com/adwords/answer/2375499

https://support.google.com/adwords/answer/1722122?rd=2

Uzantı Kullanımı Tavsiyeleri Uzantılar reklamlarınızı daha yararlı kılar ve kampanya performansınızı arttırır, bu sebeple sektörünüz ve kampanya hedeflerinize uyacak eklentileri eklemeniz faydalı olacaktır. Bu gelişmelerle birlikte sistem, eklentileri en yararlı olacak şekilde otomatik gösterecektir.

Örnek olarak, bir kullanıcının mobilden oto tamiri yazarak arama yaptığını düşünelim. Kullanıcı, tıkladığında arama yapacağı bir arama uzantısı veya kullanıcıyı yönlendirecek bir harita uzantısı olan reklamı tıklamaya yönelecektir. Böylece arama ve yer uzantılarını mobil arama reklamlarında birleştirebiliriz. Bir başka örnekte kullanıcının oto tamiri sorgusunu dizüstü bilgisayarda yaptığını ve reklamınızın organik aramaların üstünde 3. Sırada çıktığını düşünelim. Bu sorguda reklamınız, inceleme uzantısı ve en iyi performans gösteren alakalı site uzantılarıyla birlikte gözükebilir. Google sistemi, reklamları her zaman kullanıcının niyeti ve durumuna alakalı düzeye getirmeye çalışmaktadır. Aylar süren testlerden sonra bu reklam sıralaması güncellemelerinin yararlı uzantı kombinasyonlarıyla hedefe ulaşmasını kolaylaştıracaktır.

Kaynak: http://adwords.blogspot.com.tr/2013/10/improving-ad-rank.html

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap