BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google AdWords Markası Tarihe Karışıyor!

Google AdWords Markası Tarihe Karışıyor!

Google AdWords Markası Tarihe Karışıyor!

Geçtiğimiz hafta Google’ın resmi blog sayfasında Reklamlar ve Ticari İlişkilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sridhar Ramaswamy  linkteki yazısını yayınladı, sizler için bu yazıyı çevirdik. Ramaswamy’nin söylediklerini özetlersek 10 yılı aşkın bir süredir tüm Dünya’da bilinen Google AdWords markası artık değişiyor ve ürünün yeni ismi Google Ads olarak belirlenmiş durumda. Biz bu blog yazısını okuduktan birkaç gün sonra Google resmi sayfasından da bir uyarı yazısı yayınladı ve 24 Temmuz’dan sonra bu değişikliğin gerçekleşeceğini duyurdu.

Google AdWords Google Ads Oluyor

Ramaswamy yazısında mobilin artık tüm hayatımızı kapsadığını ve tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak adına fırsatların çoğaldığı ve karmaşık hale geldiği için reklam veren ve yayıncılar için ürünlerini daha kolay hale getirdiklerinden bahsettiği bu yazısında 3 yeni markayı tanıttı: Google Ads, Google Marketing Platformu ve Google Ad Manager.

Yeni Google Ads markası, bugün google.com ve diğer partner sitelerde sunulan tüm reklam özelliklerini kapsıyor. Arama Ağında cevaplara ulaşmak, Youtube'da video izlemek, Google Haritalarda yeni yerler keşfetmek, Google Play'de yeni uygulamalar bulmak, web aracılığıyla içeriklere göz atmak ve daha fazlası.

Google Marketing Platformu

Ramaswamy ayrıca DoubleClick Digital Marketing ve Google Analytics 360 Suite'i pazarlamacıların hedeflerine daha kolay ulaşmalarına yardımcı olmak için Google Marketing Platformu adı altında birleştirdiklerini açıkladı. Bunun yanında Google Marketing Platformu'nun bir parçası olarak, Display & Video 360'ı da bu yazısında tanıttı. Display & Video 360, DoubleClick Bid Manager, Campaign Manager, Studio ve Audience Center'ın özelleri bir araya getiriyor.

Google Ad Manager

Ramaswamy, yayıncıların işletmelerini daha kolay ve etkili bir şekilde yönetebilmeleri için son üç yıldır bir çalışma yürüttüğünü açıkladı. Bunun da DoubleClick ve DoubleClick Ad Exchange’i birleştiren programsal bir platform olan Google Ad Manager adı altında duyurdu.

Yeni Google Ads, Google Marketing Platformu ve Google Ad Manager markalarını önümüzdeki ayda görmeye başlayacaksınız. Detaylı bilgi için  Google 10 Temmuz’da canlı bir etkinlik gerçekleştirecek, katılım için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap