BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Sosyal Medyada Gönderilerinizi Zamanlamalı Mısınız?

Sosyal Medyada Gönderilerinizi Zamanlamalı Mısınız?

Sosyal Medyada Gönderilerinizi Zamanlamalı Mısınız?

Twitter ve Facebook pazarlamacıları sık sık bu soruyu sorarlar, "Gönderilerimi zamanlamalı mıyım?" Kısaca; evet, kesinlikle. Her endüstride günün belli zamanları diğer zamanlara göre daha aktiftir ve bu zamanları Google yardımıyla bularak bunu avantaja çevirebilirsiniz.

Uzun cevaba hazır mısınız?

Zamanlama işi biraz tehlikelidir. Hele de sosyal medya söz konusuysa. "Zamanlama", çoğunlukla "unutma"yı da beraberinde getirir. Bu da sizin itibarınızı sarsar ve takipçilerinizi etkiler. Yani, zamanlamayalım mı? Tabi ki zamanlayın, sadece daha dikkatli olun.

Sosyal medya televizyon reklamları gibi değildir. Direkt satıştan çok itibar meselesidir. Kendi topluluğunuzu oluşturun ve sizi takip etmelerini sağlayın. Gönderilerinizi unutmayın, günlük "hit"inizi alın, size daha fazla zaman kalsın. Ama günde en azından bir kere takipçilerinizi kontrol etmeyi unutmayın, fırsatınız olduğunda onlarla iletişime geçin. Sorularını cevaplayın, onlara katılın, espiriler yapın, her şeyden önemlisi: ORADA OLUN!

 

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap