blog-detay.php1 Müşteri Eşleştirme Listelerinizle | Blog AdresGezgini

BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Müşteri Eşleştirme Listelerinizle Çalışmayı Kolaylaştırın

Müşteri Eşleştirme Listelerinizle Çalışmayı Kolaylaştırın

Müşteri Eşleştirme Listelerinizle Çalışmayı Kolaylaştırın

Müşteri Eşleştirme, müşterilerinizin size sağladığı bilgileri kullanarak onlar hakkında daha çok bilgi edinip daha iyi ilişkiler kurmanıza yardımcı olur. Müşteri eşleştirme özelliğini kullanarak birinci taraf müşteri verilerini yükleyip onların özel segmentlerine ulaşabilir ve bu sayede müşterilerinize onlarla alakalı konularda özel mesaj yollayabilirsiniz. Bunun yanında birinci taraf verilerini stratejinizin bir parçası haline getirerek kitle listeleri oluşturarak Arama Ağı, Video ve Discovery kampanyalarıyla da müşterilerinizle etkileşime geçebilirsiniz.

Müşteri Eşleştirme özelliğinin kullanımını daha da kolaylaştırmak, performansınızı arttırmak ve müşterilere daha kolay ulaşmanızı sağlamak için Google iki güncellemeyi daha kullanıma sundu.

Listenizin ne kadarının kullanılabilir olduğunu gerçek zamanlı olarak görme

Müşteri listelerini yüklediğinizde Google size bir eşleşme oranı sunmaktadır. Bu oran, yüklediğiniz müşteri listesinin müşteri eşleştirme ile kullanabilecek yüzdesi anlamına gelmektedir. Daha önceden eşleşme oranınızı görmeniz için beklemeniz gerekiyordu. Bu yeni güncellemeyle beraber artık eşleme oranını anında görebileceksiniz. Bu sayede sorunları daha hızlı tespit edip daha çabuk giderebilirsiniz. Bunun yanında, geçmiş trendlerinizde önceden yüklediğiniz listelerinde eşleşme oranını görebilirsiniz. Fakat eşleşme oranları, listenizin nasıl performans göstereceğinin bir göstergesi değildir.

Mümkün oldukça fazla müşteri bilgisi eklemek eşleşme oranını büyük oranda arttırmanızı sağlar. Reklamverenler iki tür müşteri bilgisi eklediklerinde liste boyutunun ortalama %28, üç tür müşteri bilgisi eklediklerinde ortalama %35 arttığını görmüştür. Müşteri eşleştirme yükleme iş ortağı ile çalışmak ve biçimlendirme sorunlarını düzeltmek de eşleşme oranlarınızı arttırmanıza yardımcı olabilir.

Öneriler ile listelerinizi güncel tutma
Müşteri eşleştirme özelliğini kullanırken listelerin düzenli olarak güncellenmesi önemlidir. Listeleriniz eskidiğinde, kitlenizi bulmanızda kullanılabilecek bilgi miktarı sınırlanır.  Müşteri listeleri güncellendikten sonra dönüşüm ve trafik oranlarında ortalama %17 oranında bir artış olduğu görülmektedir.

Hesaplarınızda müşteri eşleştirme özelliğini kulllanmak ya da bu konuda danışmanlık almak istiyorsanız Premier Partner AdresGezgini hesap uzmanlarımızdan destek & randevu alabilirsiniz.

Kaynak: support.google.com

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap