BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook Yeni Bir Reklam Türü Başlatıyor!

Facebook Yeni Bir Reklam Türü Başlatıyor!

Facebook, bir arkadaşınız bir markayı "beğendiyse" genişleyecek yeni bir tür reklam türü başlatıyor. Bu hafta New York’da düzenlenen “Advertising Week – Reklam Haftası”nda açıklanması beklenen Facebook’un yeni reklam türü Sponsorlu Hikayeler’den tamamen farklı olacak. Öncelikle News Feed – Haber Akışı’nda kesinlikle görüntülenmeyecek ve yalnızca markayla bir etkileşim sağlayan Sponsorlu Hikayeler'in aksine, reklamverenin mesajını da içeriyor olacak. Ayrıca bir arkadaşınızın marka ile bağlantılı bir eylemde yer aldığını gösteren Sosyal Reklamlardan da farklı olacak. Bu yeni reklam birimi, kullanıcılara reklam hakkında yorum yapma olanağı sağlayacak ve ilgili yorumları da görmenize olanak tanıyacak. Aşağıdaki örnek reklam modeli, yeni reklamın nasıl görüneceği hakkında bizlere fikir verebilir.

 

 

Yeni reklam birimi arkadaşların tavsiyelerini içerek reklamların standart görüntülü reklamlardan daha etkili olacağı ve markanın erişimini artıracağı inancı üzerine kurulu. Örneğin, Facebook'un Mayıs ayında comScore ile yürüttüğü araştırmanın sonuçlarına göre Starbucks hayranları ve hayranların arkadaşları diğer internet kullanıcılarına göre kahve için %8 daha fazla para harcadı.

Kaynak: Facebook Introduces Expandable Ad Unit
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap