BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Dijital Pazarlamanın Şirketinize Sağlayacağı 5 Avantaj

Dijital Pazarlamanın Şirketinize Sağlayacağı 5 Avantaj

Dijital Pazarlamanın Şirketinize Sağlayacağı 5 Avantaj

Size ihtiyacı olan müşterilerinize, tam da sizi aradıkları sırada ulaşmak istemez misiniz?

Dijital dünyanın egemenliğini sağlamlaştırdığı son yıllarda, her gün binlerce kullanıcı zamanını sosyal platformlarda, arama ağlarında, çeşitli ilgi alanlarına yönelik web siteleri ve bloglarda geçiriyor. Milyonlarca aktif kullanıcının yani potansiyel müşterilerinizin yer aldığı bu ortama şirketinizi taşımanın, ürünlerinizi daha geniş kitlelere tanıtmanızın ve ulaştırmanızın zamanı gelmedi mi sizce de?

Ölçülebilir Sonuçlar

Dijital pazarlama, geleneksel pazarlamayla karşılaştırıldığında daha ölçülebilir sonuçlar verir. Günde kaç insanın yoldan geçerken reklam afişinizi fark ettiğini, çöpe atılmadan önce yolda dağıtılan broşürlerinizi okuduğunu ölçemezsiniz değil mi? Diğer yandan, dijital pazarlama stratejileriyle güvenilir ve ölçülebilir raporlara ulaşmanız, kaç insanın reklamınızı ya da ürününüzü gördüğünü, kaçının dahasını merak edip sitenizin linkine tıkladığını hatta ürününüzü satın aldığını görebilmeniz mümkündür.

Esneklik

Geleneksel pazarlama yöntemleriyle müşterilerinize ilgi alanı ya da hobilerine göre ulaşmanız, onlar için ayrı ayrı reklamlar oluşturmanız mümkün olmayabilir. Dijital pazarlama bunun için sizin potansiyel müşterilerinize kişiselleştirilmiş, belirli kitlelere yönelik reklamlar göstermenize ve bu sayede de ürünlerinizle daha yakından ilgilenen kişilere ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Daha Geniş Kitlelere Ulaşma

Globalleşen ve dijitalleşen dünyada yer alan aktif kullanıcılara reklamınızı, çeşitli ilgi alanına yönelik web sitesi ve bloglara, video paylaşım sitelerine ve hatta sosyal medya da bile paylaşarak ulaşabilmenize olanak sağlar.

Hesaplı Çözümler

Belki de mevcut bütçenizin yetmeyeceği kadar maliyetli olacak olan tanıtım kampanyanız, dijital pazarlama sayesinde daha hesaplı hale gelebilir. İşletmenizin hedeflerine uygun bir şekilde planlanan dijital reklam kampanyaları sayesinde pazardaki yerinizi sağlamlaştırabilir, reklamlarınızı geleneksel yöntemlerle yapılanlardan daha avantajlı bir hale getirebilirsiniz.

Artan Dönüşüm Oranı

Potansiyel çevrimiçi müşterinizi size çekmek yalnızca birkaç tıklama alır. Bu sayede, doğru stratejiler kullanıldığında, insanlar yürüyerek dükkanınıza gelmek zorunda kalmadan kolayca ürünlerinizi alabilirler.

Tüm bu sebepler göz önünde bulundurulduğunda, dijital pazarlama doğru bir şekilde kullanıldığında işletmeniz için çok değerli kazanç kapılarını aralar ve marka bilinirliğinizin size en uygun şekilde arttırılmasına yardımcı olur.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap