BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Quiksee yi Satın Aldı!

Google Quiksee yi Satın Aldı!

Google Quiksee yi Satın Aldı!

Bir internet startup projesi olan Quiksee, lokasyon bazlı interaktif video yaratma üzerine odaklanmış İsrail menşeili bir web sitesi iken dün Haaretz.com'da yayınlanan bir haber ile Google ailesine katıldığını duyurdu. SocialDeck, Jambool, Slide ve Angstro gibi yatırımlarından sonra Google'ın bünyesine kattığı web girişimlerinden biri olan Quiksee, 13 Eylül 2010 tarihinde kendi web sitesinden de duyurduğu haber ile Google Geo ekibine katıldığını onayladı.

Quiksee Nedir?

 

İnsanların sanal ortamda dünya turu yapmalarına olanak sağlayan firma medya ve iletişim alanlarında uzman Godi Royz, Rony Amira ve Asaf Harel tarafından 2002 yılında kurulmuştu. MentorWave teknolojileri olarak da bilinen Quiksee'nin web temelli içeriği, kullanıcılarına sanal turlar yaratma ve bu turları diğer kullanıcılar ile paylaşma imkanı sağlıyor. Aynı zamanda da Google Maps ve Google Earth kullanarak bulunduğunuz yeri işaretleme, çektiğiniz videoları haritalar üzerine imleme özellikleri ile sanal tur olanağı sunuyor.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap