BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Makine Sanayisi Google Reklamlarını Nasıl Kullanıyor? [Röportaj]

Makine Sanayisi Google Reklamlarını Nasıl Kullanıyor? [Röportaj]

Makine Sanayisi Google Reklamlarını Nasıl Kullanıyor? [Röportaj]

Bildiğiniz gibi, binlerce misafirin akın ettiği 81. İzmir Enternasyonal Fuarı sona erdi. Keyifle geçen fuar süresince İzmir Enternasyonal Fuarı bilişim sponsoru AdresGezgini olarak, standımızda ziyaretçilerimizi ağırladık, tanıştığımız yeni firmalarla keyifli sohbetler ettik, internet reklamcılığı üzerine röportajlar yaptık. Röportajlarımızdan ilki Sever Makina'nın sahibi Sayın Coşkun Sever Bey ile keyifli bir sohbet tadında gerçekleşti. Eşi Gülten Sever de görüşleri ile katkıda bulundu. İlgilerine ve içten yanıtlarına teşekkür ederiz.

Firmanız ne zaman kuruldu?  Kuruluş hikâyesinden bahsedebilir misiniz? Ürün ya da hizmetiniz ne üzerine?

Coşkun Sever: Sever Makine, 2005 yılında oğlum ve ben Coşkun Sever tarafından kuruldu. İlk zamanlarda küçük bir torna atölyesi iken zaman içinde tel imalatına geçtik. Sektördeki tel örme makinelerinin ihtiyaçlarını karşıladık. Teknolojinin gelişmesi ile beraber yarı otomatik makinelerden tam otomatiklere geçiş yaptık. Şu an satışını yaptığımız makine, Türkiye’nin en yüksek kaliteli tel örme makinesi, tam otomatik ve bilgisayar programlı.

Makinanın geliştirilmesi sizin fikriniz miydi?

Coşkun Sever: Evet, daha önce yapılmış makinaların üzerine kendi projelerimizi de katarak daha verimli, daha kolay ayarlanabilir ve kullanılabilir bir hale getirdik.

Ürünlerinizi tüketiciye ulaştırma yollarınız nelerdir? Fuarlar dışında hangi mecraları kullanıyorsunuz? Örneğin internet siteniz var mı? Online satış yapıyor musunuz?

Coşkun Sever: 2 senedir fuara geliyoruz. Ayrıca internet sitemiz de var. Sitemizde makinalarımızın videoları yer alıyor. İlgilenenler izleyip bize ulaşıyorlar. Ayrıca alım gerçekleştirenlere makinaların kullanım kursunu da fabrikamızda veriyoruz. 3 gün içerisinde tüm detaylarıyla makinayı öğretiyoruz.

Google AdWords ile ilgili bilginiz var mı?

Coşkun Sever: Evet, Google reklamlarını bir ara kullandık. Ama ajans aracılığıyla değil, benim oğlum anlıyor bu işlerden. O ayarladı. Tel makine diye arandığında Google’da önde çıkıyorduk, ama şuan kullanmıyoruz. Belli bir süre oğlum yönetti. Karşılığını da gördük.

İnternet Reklamcılığını yararlı buluyor musunuz?

Coşkun Sever: Ben inanıyorum, oğlumla konuşsam şimdi, ayarlayıp hemen ilk sıralarda çıkarabiliyor sitemizi. Satışlara da çok yararı oluyor. Yurtdışından da talepler geliyor.

Sosyal Medya araçlarını kullanıyor musunuz? Sosyal medyayı firmanız adına yararlı buluyor musunuz?

Gülten Sever: Aslında düşündük, oğlumuz da istedi ancak çok yoğun olduğundan ilgilenemedi onunla da.

Coşkun Sever: Aslında ben o konuda şöyle düşünüyorum. Facebook – Twitter bence sosyal sohbet etme yeri. Ticari araçtan öte sohbet aracı oralar.

Ancak Coşkun Bey, marka bilinirliğinizi oluşturmak adına uzun vadede yarar sağlayabilirsiniz. Ki internetin gücünü, yararını gördüğünüzü söylediniz. Sonuçta sizi hiç bilmeyen bir alıcı internetten size ulaşıp sipariş verebiliyor.

Coşkun Sever: Tabii, tabii, orası öyle. İnternet sayesinde şimdi bizi dünyanın birçok ülkesinden,  Rusya’dan, İran’dan, Irak’tan, Azerbaycan’dan, Hollanda’dan, Fransa’dan arıyorlar.

Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz Gülten Hanım, Coşkun Bey.

Coşkun Sever: AdresGezgini’ne teşekkür ederiz.

İzmir Enternasyonal Fuarı ile ilgili önceki yazılarımızı okumak için:

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın Bilinmeyen Hikayesi #3

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın Bilinmeyen Hikayesi #2

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın Bilinmeyen Hikayesi #1

 

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap