BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google AdWords Reklam Metinlerinde Telefon Numaraları

Google AdWords Reklam Metinlerinde Telefon Numaraları

Google AdWords Reklam Metinlerinde Telefon Numaraları

Geçtiğimiz günlerde Google’ın yapmış olduğu bir açıklamaya göre artık yeni oluşturulan reklam metinlerinde telefon numaraları kullanılamayacak. Ancak yine de AdWords reklamlarında telefon numaralarını öne çıkarmak isteyen reklamverenler, arama uzantıları özelliğinden faydalanabilecekler.

Önceden bilgilendirme yaparak,  reklamverenlere halihazırda yayında olan reklamları üzerinde değişiklik yapmaları için vakit tanıyan Google , 2013 Temmuz ayından itibaren geçmişe dönük olarak reklam metninde telefon numarası bulunan reklamların onaylarını kaldıracak.new ads 1

Google, bu değişikliği, masaüstü ve tablet ve mobil cihaz kullanıcıları için daha güvenli, tutarlı bir kullanıcı deneyimi yaşatmak adına yaptıklarını belirtiyor. Yeni politika yürürlüğe girer girmez Alaka düzeyi, anlaşılırlık ve doğruluk sayfası, bu değişikliği açıklayacak şekilde güncellenecek.

 Kaynak

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap