BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İşletmeniz için Tweet Yazma Önerileri

İşletmeniz için Tweet Yazma Önerileri

İşletmeniz için Tweet Yazma Önerileri

Twitter'ın dinamik yapısı pazarlama uzmanlarının kafasında birçok soru oluşmasına neden oluyordu. Doğru hedef kitleye nasıl ulaşacağız, gerçek zamanlı pazarlama nedir? gibi... Bu soruları gidermek için Twitter geçtiğimiz günlerde yeni "İşletmeler için Twitter" sayfasını tanıttı. Twitter'ı yeni kullanmaya başladıysanız Twitter'ın Temelleri sayfasına girebilir ya da Twitter pazarlama hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz Twitter ile Pazarlama sayfasına tıklayabilirsiniz.

Twitter'a yeni girdiyseniz ve işletmenizi nasıl tanıtacağınızı bilmiyorsanız Twitter'ın hazırladığı 101 listesi oldukça faydalı. Bunlardan "nasıl iyi tweet yazılır?" makalesinin Türkçe'sine aşağıda ulaşabilirsiniz.

Ses ve tarz

Diyaloğu Sürdürün: İyi bir arkadaşınızla muhabbet ediyormuşçasına tweet yazın. Orijinal olmak için çabalayın, ulaşılabilir bir iletişim biçimi oluşturun. Pazarlama dilinden uzak durun. Uzun vadede size etkisi çok olacaktır.

We can't condone Mischief Night, but just make sure no Oreo cookies are harmed in your evening activities ;)

— Oreo Cookie (@Oreo) 30 Ekim 2012

Zekanızı Kullanın: Twitter markanızın komik yanını ortaya çıkarabileceğiniz bir ortam sunar. İnsanlar gülmek, eğlenmek ister. Twitter'ı kullanarak onlara bunu sağlayın.

GAME ON. RT@oreo: Fair enough, @amctheatres, but don’t hate the player, hate the game :) twitter.com/AMCTheatres/st…

— AMC Theatres (@AMCTheatres) September 26, 2012

İçerik

Paylaşılabilir olun: İnsanların paylaştığı şeyler nelerdir? Komik, yardımsever, habere değer veya ilham veren içerik. Tweet yazarken takipçilerinizin bunu nasıl kullanacağını düşünün. Onlara nasıl yardım eder?

You're doing it wrong. twitter.com/TacoBell/statu…

— TACO BELL (@TacoBell) September 19, 2012

Sıradan olmayın: Twitter'da en çok Retweet edilen içerikler link, fotoğraf, video ya da alıntılardan oluşan zengin medya içerikleridir. Bu tarz içerikler paylaşmanız markanızı ayrıcalıklı hale getirecektir.

See how pushing #hardandfast to the beat of the Bee Gees can save a life: bit.ly/hardandfast

— BHF (@TheBHF) 4 Ocak 2012

Etkileşim

Takipçilerinizle etkileşime geçmenin en iyi yolunu bulun: Sorular sorun. Dinleyin. Cevap verin. Müşterilerin sizin hakkınızdaki olumlu görüşlerine şaşıracaksınız.

Would you take a holiday workshop to make this? twitter.com/WhippedBakesho…

— Whipped Bakeshop (@WhippedBakeshop) 3 Ekim 2012

Gündemi takip edin: Twitter gerçek zamanlıdır, bu yüzden de takipçilerinizle iletişim kurabileceğiniz birçok ilgili konu yakalarsınız. Gündemle ilgili ilgili tweetler atın.

Retweet this if you think a base will be stolen in the #WorldSeries. America can #StealATaco if it happens.

— TACO BELL (@TacoBell) 20 Ekim 2012
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap