BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Sesli Aramalar 2019’da Daha da Önemli!

Sesli Aramalar 2019’da Daha da Önemli!

Sesli Aramalar 2019’da Daha da Önemli!

Uzun bir süredir mobil cihazlarda kullanılan sesli arama özelliği artık tamamen Google Asistan’a devrediliyor. Şuan sadece Almanca, Endonezce, Fransızca, Hintçe, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce (Brezilya) ve Tayca kullanılabilen bu uygulama yakında daha fazla dil için kullanılabilir olacak. 

Çok açık ki sesli aramalar için de geliştirici olarak kullanılmaya başlanan yapay zeka ve makine öğrenimi alışkanlıklarımızı, zaman yönetimimizi, çalışma şeklimizi gibi birçok şeyi değiştirecek. 
Sesli arama yaparken yazılı aramaya göre daha fazla kelime kullanılır. 2019 yılı ve sonrasında sesli aramaların hacmi artacak dolayısıyla sitenizin bu aramalara açık ve uygun olması önem kazanacak. Bu engellenemez değişime adapte olmak çok kritik. Gündemi takip eden SEO uzmanları sesli arama içeriklerinden bazılarını arama motoru optimizasyonu ile entegre etmeye çoktan başladılar bile. Bu nedenle web sitenizde bu değişime uygun çalışma yapmak uzun vadede sizin için çok mantıklı bir yatırım olacaktır.
 

Kaynak:

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap