BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Sesli Aramalar 2019’da Daha da Önemli!

Sesli Aramalar 2019’da Daha da Önemli!

Sesli Aramalar 2019’da Daha da Önemli!

Uzun bir süredir mobil cihazlarda kullanılan sesli arama özelliği artık tamamen Google Asistan’a devrediliyor. Şuan sadece Almanca, Endonezce, Fransızca, Hintçe, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce (Brezilya) ve Tayca kullanılabilen bu uygulama yakında daha fazla dil için kullanılabilir olacak. 

Çok açık ki sesli aramalar için de geliştirici olarak kullanılmaya başlanan yapay zeka ve makine öğrenimi alışkanlıklarımızı, zaman yönetimimizi, çalışma şeklimizi gibi birçok şeyi değiştirecek. 
Sesli arama yaparken yazılı aramaya göre daha fazla kelime kullanılır. 2019 yılı ve sonrasında sesli aramaların hacmi artacak dolayısıyla sitenizin bu aramalara açık ve uygun olması önem kazanacak. Bu engellenemez değişime adapte olmak çok kritik. Gündemi takip eden SEO uzmanları sesli arama içeriklerinden bazılarını arama motoru optimizasyonu ile entegre etmeye çoktan başladılar bile. Bu nedenle web sitenizde bu değişime uygun çalışma yapmak uzun vadede sizin için çok mantıklı bir yatırım olacaktır.
 

Kaynak:

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cemre Bağcı tarafından yayınlanmıştır.

Cemre Bağcı, 1989 yılının Temmuz ayında güller diyarı Isparta'da dünyaya gelmiştir. Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra iş hayatına Dijital Müşteri Temsilcisi olarak McCANN İstanbul'da başlayan Bağcı, metrobüsün insan haklarına aykırı bir ulaşım aracı olduğunu düşünerek İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir’de ki 2 yıllık offline reklamcılık deneyiminin ardından dijital reklamcılığa geri dönmüştür. Yoga, uzun yürüyüşler, sinema gibi hobilerine ek olarak seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten büyük mutluluk duyar. AdresGezgini'nde Tasarım Bölümü'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap