BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook Gönder Butonu, Çünkü Bazı Şeyler Gizlidir!

Facebook Gönder Butonu, Çünkü Bazı Şeyler Gizlidir!

Geçtiğimiz 21 Nisan'da Facebook, beğen butonunun 1. yaş gününü kutlamıştı. Bilindiği gibi beğen butonu, kullanıcılarının paylaşmaya değer bulduğu içerikleri tüm arkadaşlarına iletmesine yardımcı oluyordu. 1 yıl gibi bir sürede 2 milyonun üzerinde web sitesinin beğen butonunu sitelerine entegre ettiği düşünülürse bu sosyal medya açısından bir devrim sayılabilir. Dünyanın dört bir yanından yayın yapan milyonlarca sitede dijital izlerimizi bırakabilmek ve bunu Facebook arkadaşlarımızla paylaşmak keyifli olabilir. Fakat bazen de beğendiğimiz herhangi bir içeriği sadece belirli kişilerle paylaşmak isteriz. Bunun için de bir fotoğrafı, izlediğimiz bir videoyu ya da okuduğumuz bir yazıyı tüm dünyaya duyurmak yerine mesaj olarak göndermek istediğimizde geleneksel-dijital yöntemleri kullanmak zorundaydık. Ta ki 25 Nisan'da Facebook Developer sayfasında yayınlanan haberle Facebook Send Button-Facebook Gönder Butonu' nun devreye girdiğini öğreninceye kadar.

Facebook Gönder Butonu, gruplara ya da bireylere beğendiğiniz bir içeriği özel olarak paylaşma fırsatı sağlayan sosyal bir eklentidir. Örneğin, anneler günü için bir sitede oldukça güzel bir buket gördünüz. Bu buketi kardeşinize, yakın arkadaşlarınıza ya da üye olduğunuz Facebook gruplarına göndermek istiyorsunuz. Gönder butonu ile bunu mümkün kılabilirsiniz. Gönder butonu, kullanıcılarının en ilgili olabilecek kişilere bir link ve kısa bir ileti göndermelerini sağlayarak trafik çeker. O anda görüntülemekte oldukları web sayfasından ayrılmalarına ya da uzun, sıkıcı bir form doldurmalarına gerek kalmaz. Alternatifleri ile karşılaştırıldığında Gönder butonu için gereken adımlar daha azdır. Arkadaş listesi ve gruplardan otomatik olarak öneriler getirerek email adresi arama gerekliliğini de ortadan kaldırır. Facebook Gönder Butonu’nu sitenize eklemek için Developers Facebook adresini ziyaret ediniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Blog Yorumları

  1. Gerçekten açıklayıcı bir, bilgi olmuş. bilindik şeyler ama emeğinize sağlık.

Yorum Yap