BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Amsterdam API Workshop Etkinliğinden Notlar

Amsterdam API Workshop Etkinliğinden Notlar

Amsterdam API Workshop Etkinliğinden Notlar

Bu mevsim için çok beklenmedik güzel ve güneşli bir Amsterdam sabahı Google’ın düzenlediği Google AdWords API Workshop’una katıldık.

Google’ın Amerika ve İngiltere ofislerinden gelen mühendisler tarafından gerçekleştirilen eğitimde yeni çıkan v201509 versiyonunun yenilikleri anlatılırken bunlarla ilgili örnekler gösterildi. google_binasi Sunum başlamadan önce kısaca AdWords API hakkında bilgi veren katılımcılar, Google’ın yılda 3 defa yeni API sürümü yayınladığını ve bunların 2 tanesinin devamlı suretle yayında kaldığını belirtti. AdWords API’nin biz kullanıcılara sunduğu farklı yazılım dillerindeki kütüphanelerinden en çok tercih edilenin PHP olduğunu söyledi. Salona yapılan mini anketle de aslında bu kanıtlanmış oldu. Katılımcıların %75’i PHP kullandığını belirtti. giris_daniel Ardından sözü alan Timo Bozsolik “MutateJob” olarak bilinen, API ile yeni bir işlem yaratma ya da var olan yapıda bir güncelleme yapmaya yarayan servisin artık BatchJobService ile değiştirildiğini ve artık birçok işi aynı anda, sorunsuz yapabileceğimizden bahsetti. timo_sunum Timo'nun sunumunun ardından ufak bir öğle yemeği molası verdik. Yemek molası sırasında Google mühendisleri ile sohbet imkanı bulduk. Özellikle Amerika ofisinden Nadine Sundquist’in Türkiye’den geldiğimizi öğrenmesi onu baya şaşırttı. O kadar mesafeden sırf bu eğitim için geliyor olmamız kendisine daha fazla soru sorma şansı yarattı bizde. Öğleden sonraki sunumun ilk konusu Raporlama Servisi idi. En etkili sunum bu bölümdeydi. Londra ofisinden Joel Toby yeni versiyonla birlikte gelen ve eski versiyonlara göre farklılaşan raporlama özelliklerinden bahsetti. joel_sunum Yeni versiyonla birlikte artık 40’dan fazla rapor alabildiğimizi anlatan Joel bunun bu versiyonda olan en önemli yeniliğinin Video Kampanya raporları olduğundan bahsetti. Artık YouTube kampanyalarının da istatistiklerini müşterilerimize sunabileceğiz. Raporlama sunum ve eğitimi akabinde hazırladığımız HTML5 formatlı reklamları API ile nasıl yükleyebileceğimiz ile ilgili ufak örnekler anlatıldı. Son olarak Nadine’nin “Google My Business”’ın API’siyle ilgili bilgilerini dinledik. Güzel ve etkili geçtiğini düşündüğümüz bu eğitimin önümüzdeki yıllarda Türkiye’de de yapılmasını dileriz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap