BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Mobil Arama Sıralamalarına Sayfa Hızı Güncellemesi

Mobil Arama Sıralamalarına Sayfa Hızı Güncellemesi

Mobil Arama Sıralamalarına Sayfa Hızı Güncellemesi

Kullanıcılar, sorularının yanıtlarını mümkün olan en kısa sürede bulmak ister. Kendinizi düşünün, mobil cihazınızdan bir arama yaptığınızda karşınıza çıkan web sitesinin mümkün olan en kısa sürede size istediğiniz bilgiyi vermesini ister, açılış süresi uzun olan siteleri hızla terk edersiniz. Öyle değil mi?

Kullanıcıların sayfa hızını gerçekten önemsediğini bilen Google Temmuz 2018’den itibaren sayfa hızının mobil aramalarda bir sıralama faktörü olacağını duyurdu. “Hız Güncellemesi” adı verilen bu güncelleme sadece kullanıcılara kötü bir deneyim yaşatan ve yavaş açılan web sayfalarını etkileyecek.

Organik arama sonuçlarında en üst sıralarda olmak için önemli bir faktör olan hız arama sonuçlarını etkileyen tek faktör olmayacak. Arama sorgusuyla ilgili en alakalı içeriklerin bulunduğu bir web sitesi yavaş açılıyor olsa bile arama sonuç sayfasının en başında yer alabilir.

Kullanıcılarına her zaman iyi bir deneyim yaşatmayı amaçlayan Google’ın bu güncellemesi doğrultusunda harekete geçmek isterseniz AdresGezgini’nin alanında uzman ekibiyle iletişime geçebilir; görsel açıdan gelişmiş, ilgi çekici, kullanılabilir ve ulaşılabilir bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap