BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Mobil Arama Sıralamalarına Sayfa Hızı Güncellemesi

Mobil Arama Sıralamalarına Sayfa Hızı Güncellemesi

Mobil Arama Sıralamalarına Sayfa Hızı Güncellemesi

Kullanıcılar, sorularının yanıtlarını mümkün olan en kısa sürede bulmak ister. Kendinizi düşünün, mobil cihazınızdan bir arama yaptığınızda karşınıza çıkan web sitesinin mümkün olan en kısa sürede size istediğiniz bilgiyi vermesini ister, açılış süresi uzun olan siteleri hızla terk edersiniz. Öyle değil mi?

Kullanıcıların sayfa hızını gerçekten önemsediğini bilen Google Temmuz 2018’den itibaren sayfa hızının mobil aramalarda bir sıralama faktörü olacağını duyurdu. “Hız Güncellemesi” adı verilen bu güncelleme sadece kullanıcılara kötü bir deneyim yaşatan ve yavaş açılan web sayfalarını etkileyecek.

Organik arama sonuçlarında en üst sıralarda olmak için önemli bir faktör olan hız arama sonuçlarını etkileyen tek faktör olmayacak. Arama sorgusuyla ilgili en alakalı içeriklerin bulunduğu bir web sitesi yavaş açılıyor olsa bile arama sonuç sayfasının en başında yer alabilir.

Kullanıcılarına her zaman iyi bir deneyim yaşatmayı amaçlayan Google’ın bu güncellemesi doğrultusunda harekete geçmek isterseniz AdresGezgini’nin alanında uzman ekibiyle iletişime geçebilir; görsel açıdan gelişmiş, ilgi çekici, kullanılabilir ve ulaşılabilir bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cemre Bağcı tarafından yayınlanmıştır.

Cemre Bağcı, 1989 yılının Temmuz ayında güller diyarı Isparta'da dünyaya gelmiştir. Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra iş hayatına Dijital Müşteri Temsilcisi olarak McCANN İstanbul'da başlayan Bağcı, metrobüsün insan haklarına aykırı bir ulaşım aracı olduğunu düşünerek İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir’de ki 2 yıllık offline reklamcılık deneyiminin ardından dijital reklamcılığa geri dönmüştür. Yoga, uzun yürüyüşler, sinema gibi hobilerine ek olarak seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten büyük mutluluk duyar. AdresGezgini'nde Tasarım Bölümü'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap