BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Sayfa Ziyaretlerini Yeniden Pazarlama ile Satışa Dönüştürün!

Sayfa Ziyaretlerini Yeniden Pazarlama ile Satışa Dönüştürün!

Sayfa Ziyaretlerini Yeniden Pazarlama ile Satışa Dönüştürün!

Yeniden Pazarlama, ürün veya hizmetinizi sergilediğiniz web sitenizin ziyaretçilerini gerçek müşterilere dönüştürmenin en kolay yollarından biridir. Bir işletme sahibi olarak değil de bir internet kullanıcısı olarak düşünün. Bu yaz tatilinde ailenizle birlikte kamp yapmaya karar verdiniz ve çadır, kamp ocağı, uyku tulumu gibi ürünleri online mağazalarda araştırıyor, karşılaştırmalar yapıyorsunuz. Alışveriş motivasyonunuz olmadığı bir sırada, mesela haberleri okurken, 3 gün önce baktığınız kamp çadırının size özel %25 indirimde olduğunu gördüğünüzde satın alma işlemini gerçekleştirmeniz neredeyse kaçınılmazdır, öyle değil mi? Yeniden Pazarlama web sitenizi daha önce ziyaret eden kullanıcıların karşısına ürün veya hizmetinizi tekrar çıkartır. Sitenize geri dönmeyi tamamen aklından çıkaran kullanıcıların size ikinci bir şans vermesi için harika bir yoldur ve oldukça yüksek geri dönüşler sağlar.

Gelişmiş Yeniden Pazarlama

Dinamik yeniden pazarlama sayfanızı daha önce ziyaret eden kullanıcılara, sitenizde inceledikleri ürün veya hizmetlerle ilgili reklamlar göstermenizi sağlar.

Arama Ağı reklamlarına yönelik yeniden pazarlama listeleri (ARYPL),  sitenizi daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcılar için Arama Ağı reklamları kampanyasını özelleştirmenizi sağlar. Bu özellik teklif ve reklamlarınızı Google'da ve Arama Ağı iş ortağı sitelerinde arama yaptıklarında söz konusu ziyaretçiler için uyarlanabilir.

Neden Yeniden Pazarlama Kullanmalısınız?

  1. AdWords Yeniden Pazarlama, mevcut ve potansiyel müşterilerinizle bir kere etkileşime girdikten sonra, satın alma olasılıklarının en yüksek olduğu sırada web sitenizi ziyaret etmelerini sağlamak için uygun bağlantılar kurar.
  2. AdWords Yeniden Pazarlama ile reklam hedeflerinize göre listeler oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir e-ticaret siteniz varsa "Alışverişini tamamlamadan siteyi terk edenler" listesi oluşturabilirsiniz.
  3. Potansiyel müşterileriniz 2 milyonun üzerinde web sitesi ve mobil uygulamaya göz atarken ürün veya hizmetinizi onlara hatırlatabilirsiniz.
  4. Sayfanızı daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcılar, ürün veya hizmetiniz muadilleri hakkında Google'da arama yaparken onlara reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

AdresGezgini'nin internet reklamcılığı konusunda uzman ekibi Google AdWords reklamları başta olmak üzere internet reklamları ile ilgili bütün iş yükünüzü üzerinizden alır ve reklamlarınızın performansı ile ilgili detaylı raporlar sunar. Yeniden Pazarlama ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu Google AdWords Hesap Uzmanlarımıza iletebilirsiniz, sizlere yardımcı olmaktan büyük memnuniyet duyarız.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap