BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Ads Yeni Arayüzü

Google Ads Yeni Arayüzü

Google Ads Yeni Arayüzü

Google AdWords'ün yeni ara yüzü, geçtiğimiz yıl boyunca daha fazla reklam veren arasında yayıldı ve yıl sonuna kadar herkes tarafından kullanılabileceğini açıklandı. Şu anda erişime sahip olanlar iki ara yüz arasında geçiş yapabilme şansına sahip. Yeni görünüme ve düzenine alışmak biraz zaman alacak gibi dursa da yeni özellikler yeni ara yüzde çalışmaya teşvik ediyor. Yeni AdWords Deneyimi henüz mevcut AdWords'le eş zamanlı çalışmamasına rağmen, bir çok özel yenilik sunmakta. Gelin AdWords'ün yeni özelliklerini birlikte inceleyelim. 

Promosyon Uzantıları

Eski ara yüzde beta erişiminiz yoksa yeni tanıtım uzantısına erişmenin tek yolu yeni kullanıcı ara yüzüydü. Promosyon uzantıları, metin reklamlarda belirli bir teklifi göstermenizi ve bağlamanızı sağlar. Bu uzantıdaki etiket simgesi, sayfanın dikkat çekmesine yardımcı olur.  

Aile Geliri Hedeflemesi 

Hanehalki gelir raporlama ve hedefleme, yeni arayüzdeki Demografik sekmesindeki arama ağı kampanyaları için kullanılabilir. Eski arayüzde, hane halkı gelir hedefleri yalnızca yer hedefleme yoluyla uygulanabiliyordu. Yeni arayüzde sayfanın üst kısmında yer alan grafik,  kampanyalarınızın hane halkı gelir kesimleri boyunca nasıl performans gösterdiğini kolayca öğrenmenizi sağlıyor. Ayrıca Teklif ayarlamaları, kampanya veya reklam grubu düzeyinde ayarlanabiliyor.

Kitleler Sayfası

Kitle hedefleme ve optimizasyonlarını yönetmek için tek bir yer sunan yeni Hedef Kitleler sayfası, Google Marketing Next etkinliğinde yapılan canlı yayında verimlilik başlığında gösterilmişti. Ayrıca, AdWords'teki kitle hedefleme için kullanılan yeni terminoloji de dikkat çekici. “Hedefle ve teklif ver” seçeneği artık  “Hedefleme” olarak bilinecek, “Sadece Teklif ver” seçeneği “Gözlemler” olarak bilinecek. 

Google AdWords Arayüzüne Yansıyacak Yeni Özellikler 

  • Açılış sayfası performansı

Reklam verenler çeşitli açılış sayfaları hakkında tek bir yerden bilgi edinebilecek. Yeni açılış sayfası ekranı, reklamlar ve anahtar kelimeler sayfasına benzeyecektir. Amaç, reklam verenlerin daha iyi kullanıcı deneyimlerini optimize etmesine yardımcı olmak ve özellikle mobil cihazlarda reklam performansını artırmaktır. Bu yenilik, yılın ilerleyen zamanlarında yeni ara yüzde gösterilmeye başlayabilir.

  • Pazar içi özel kitleler

Pazar içi kitleler Arama ağı kampanyalarına geliyor. Google ayrıca, reklam verenin web sitesine, kampanyanın performansına ve işletme hedeflerine dayalı olarak özel olarak hazırlanmış, pazardaki özel kitleleri piyasaya sunacak.

  • Google İlişkilendirmeleri

Bu da Google Sonraki Pazarlama’nın büyük yeni ürün duyurusu. Yeni ücretsiz ilişkilendirme ürünü yeni ara yüze entegre edilecek. Bunun tam zamanlaması hala belirsiz, ancak sanırım bunu yılsonundan önce göreceğiz.

  • Mağaza satış ölçüm yüklemeleri

Satış noktasında bağlılık programı e-postalarını yakalayan perakendeciler mağaza işlemlerini AdWords'e doğrudan veya bir üçüncü taraf aracılığıyla içe aktarabilecek. Tam olarak zamanlaması belli olmamakla birlikte bu yıl yeni ara yüzde bu özellik kullanılabilecek. 

Google AdWords'ün yenilenen ara yüzü ile ilgili alanında uzman ekibimizle iletişime geçebilir, Google AdWords reklamlarına hemen başlamak için web sitemizi ziyaret edebilir veya bize 444 0 964 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.


 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap