Facebook ve Twitter’dan sonra, kısa zamanda bizi kendine bağlayan “lovemark” sosyal ağ Pinterest oldu. O kadar ki bu kısa süre içinde markaların hazırladığı birkaç Pinterest kampanyası gördük; sevdik, sevindik. Elini çabuk tutan uygulama geliştiriciler Pinterest için bir de etki ölçebileceğiniz bir araç geliştirdi. Hindistan’dan tüm dünyaya yayılmayı amaçlayan Pinpuff, kendisini Pinterest’in Klout’u olarak tanımlıyor. Pinpuff, Pinterest’teki popülaritenizi, etkinizi, aktivitelerinizi ve ulaştığınız kişi sayısını inceleyerek bir hesaplama yapıyor ve sizi 100 üzerinden puanlıyor. Puanınız ne kadar yüksekse büyük markaların dikkatini çekme oranınız o kadar artıyor ki görünen durumda Pinterest kullanıcılarına bir gelir kapısı yaratabilir. Yakın zamanda aynı Klout’taki gibi Perk’lerin olacağını bildiren Pinpuff yetkilileri markalara Pinpuff kullanıcılarına promosyon verebilmeleri konusunda yeşil ışık yakıyor. Ortalama bir Pinterest kullanıcının Pinpuff skorunun 32 olması bekleniyor. Eğer puanınız 50 ve üzerindeyse Pinterest celebrity’si diyebiliriz size. :) Benim Pinpuff skorum 43 çıktı, sizin kaç?
![AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi](https://blog.adresgezgini.com/upload/20/01-150x150.jpg)
AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi
28-03-2012
YORUM YAZIN
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
29-01-2013
If Expo Çorap İç Giyim Fuarı AdWords Destekçisiyiz....
Tüyap tarafından, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Çorap Sanayicileri Derneği , Tüm İç Giyim...
![If Expo Çorap İç Giyim Fuarı AdWords Destekçisiyiz.](https://blog.adresgezgini.com/upload/blog/if-expo-250x150.png)
27-09-2010
Google AdWords Güncellenmiş Anahtar Kelime Aracını Denediniz mi?...
Google AdWords ekibi geride bıraktığımız yıl Eylül ayında “Güncellenmiş Anahtar Kelime Aracı”nın beta...
![Google AdWords Güncellenmiş Anahtar Kelime Aracını Denediniz mi?](https://blog.adresgezgini.com/upload/1/adresgezgini-logo.png)
17-10-2016
İstanbul'daki E-ticaret Etkinliğimizden Notlar...
Daha önce 25 Temmuz ve 5 Eylül tarihlerinde Dome İstanbul'da etkinlikler gerçekleştirmiştik. Eylül ayı boyunca...
![İstanbul'daki E-ticaret Etkinliğimizden Notlar](https://blog.adresgezgini.com/upload/blog/img-8531-250x150.jpg)