BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Nisan Ayından Haberler

Nisan Ayından Haberler

Nisan Ayından Haberler

Nisan ayında gerçekleşen Google güncellemeleri, sosyal medya kanallarında yapılan yenilikleri derlediğimiz blog yazısıyla karşınızdayız. 

Anahtar Kelime Performansını Ölçmede Yeni Uygulama

Google AdWords’ün Nisan ayında yaptığı güncellemeyle arama ağında kullanılan anahtar kelimelerin hangilerinin gösterim almadığını tek bir raporda, neden gösterim almadığına dair nedenleriyle birlikte görmek mümkün. Belirli bir döneme ait anahtar kelime performansınızı görüntüleyebilir, bu anahtar kelimeleri indirebilir ve AdWords istatistik tablonuzu özelleştirebilirsiniz.

Google URL Kısaltma Servisi goo.gl Kapandı

Dünyanın en değerli markası olan ve internet dünyasında bir çok alanda servis sağlayan Google, URL kısaltma servisi goog.gl’ı kapatma kararı aldığını açıkladı. goo.gl yerine Firebase Dynamic Link isimli bir servisi kullanıma açacak olan Google ileriye dönük planlarında bu servisi büyütmeyi ve geliştirmeyi amaçlıyor.

Instagram, Odak Portre Modunu Kullanıma Sundu

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcılarının çok daha etkileyici selfieler paylaşabileceği Odak portre modunu kullanıma sundu. Instagram kullanıcılarının yüzünü keskin tutarken arka planı bulanıklaştıran Odak özelliği arka plan segmentasyonu ve yüz algılama teknolojisinden yararlanıyor. Hem ön hem de arka kamerada Boomerang ve Superzoom seçeneklerinin tam ortasında yer alan Odak portre modu nasıl kullanılır merak ediyorsanız cevabı blog yazımızda.

LinkedIn’den Şirket Sayfaları İçin Sponsorlu Video Güncellemesi

Profesyonel sosyal medya mecrası LinkedIn, Sponsorlu Video duyurusunu yaptı. Aşağıdaki örnekte görebileceğiniz gibi sesi kapalı olarak oynatılacak olan video içerikler öne çıkan harekete geçirici mesaj düğmelerinin ve entegre potansiyel müşteri formları dahil olmak üzere, platformun çeşitli reklam araçlarına bağlanabilecek. Henüz Türkiye’de kullanıma sunulmayan sponsorlu video içerik için bizler de heyecanla bekliyoruz.

kaynak: 1

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap