BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Ticari Arama 3.0 ı Sunar!

Google Ticari Arama 3.0 ı Sunar!

Google Ticari Arama 3.0 ı Sunar!

E-ticaret siteleri için arama çözümü Google Ticari Arama'nın üçüncü nesli hizmete girdi. Google Ticari Arama, yeni hizmete girdiğinde satıcıların daha iyi bir alışveriş hizmeti sunmalarına ve daha fazla ziyaretçi dönüştürmelerine yardımcı olmak için arama kalitesini ve hızı artırmaya odaklanmıştı. Woodcraft , BabyAge.com ve HealthWarehouse.com gibi satıcıların hepsi bu uygulamadan sonuç aldı. Google Ticari Arama 3.0’ın hizmete girmesiyle birlikte satış ortaklarının fayda sağladığı yetenekleri artıyor!

Google Ticari Arama'nın 3.0 sürümü satıcıların dönüşümlerine daha da olumlu etki yapacak çeşitli yeni özellikler sunuyor:

Yazarken Arama Yapın: Arama giderek daha etkileşimli bir deneyim haline geliyor. Yazarken arama yapabilmek müşterilere, klavyelerindeki tuşlara her bastığında doğrudan arama çubuğundan yeni sonuçlar getiriyor ve anında müşteri memnuniyeti sağlıyor.

Yerel Ürün Bulunabilirlik: Bu sene perakende satışlarının %46’sının çevrimiçi aramalardan etkilenmesi bekleniyor. Ancak eMarketer'ın Haziran ayı raporuna göre toplam perakende işlemlerinin %90’ı mağaza-içi gerçekleşecek. Yerel Ürün Bulunabilirliği, müşterilere bir ürün yakınlarındaki bir mağazada da bulunduğunu göstererek satıcıların çevrimiçi ve çevrimdışı satışlar arasında bir köprü kurmalarına yardımcı oluyor.

Geliştirilmiş Alışveriş: Perakendecilerin alışveriş trendlerine ve pazar dinamiklerine etkili bir şekilde tepki verebilmeleri için çevik olmaları gerekir. Mesela turnuvada başarılı olması beklenmeyen bir takım son dörde kalırsa hızla formaların üretimini hızlandırılmalıdır. Yeni alışveriş araçları, satıcıların kolayca sorguya dayalı varış sayfaları belirlemelerine ve ilgili arama sorgularının yanında satıcının belirlediği reklam alanlarında görüntülenen promosyonlar yaratmalarına olanak sağlıyor.

Ürün Tavsiyeleri (Labs): Tüketicilerin ilgili ürünler keşfetmesine yardımcı olmak için, Ürün Tavsiyeleri müşterilere diğer kişilerin görüntülediği ve nihayetinde satın aldığı ürünleri gösteriyor.

Bu sürümle birlikte ayrıca üç yeni satış ortağı da Google Ticari Arama'ya katıldı: Forever 21, General Nutrition Company (GNC) ve L’Occitane. GNC mobil web sitesinde Google Ticari Arama'yı bir haftadan kısa bir süre içinde uygulamaya soktu. Bunun yanında Forever 21 ve L’Occitane halen Google Ticari Arama'nın Yazarken Arama ve Yerel Ürün Bulunabilirliği gibi yeni özelliklerini uygulamak için çalışmalarını sürdürüyor. GNC’den Jeff Hennion akıllı telefonların benimsenmesi ve Google Ticari Arama'nın firmasının bu yeni alışveriş ortamına adapte olmasına nasıl yardımcı olduğu hakkında şunları söylüyor:

“Akıllı telefonların benimsenme hızı mobil kanalı satıcılar için giderek daha da önemli bir hale getirdi. GNC olarak e-ticaret aramalarında en iyiyi sağlayacak ve bir yandan da eşsiz bir mobil deneyim geliştirmemize olanak sağlayacak esnek bir çözüm istedik. Google Ticari Arama, mobil arama çözümümüzü bir haftadan daha kısa bir sürede yükseltmemizi ve akıllı telefon kullanıcılarına daha hızlı ve daha iyi hedeflenmiş bir deneyim sunmamızı sağladı.”

Google Ticari Arama ile web sitenizde en yeni satış teknolojisini nasıl sunabileceğinizi öğrenin.

Kaynak: Introducing Google Commerce Search 3.0
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Blog Yorumları

  1. paylaşım için teşekkürler

  2. Google diğer ülkelerde e ticaret le ilgi çalışmalar yapıyor, G ticaret ülkemizde ne zaman gerçekleşir acaba?

  3. G Ticaret olayı yakında patlar, işiniz internette girişimi bunun sinyallerini veriyor. Birde idesoft falan işe karıştırmadan e ticaret yapmak isteyenlere kendi altyapısıyla kurulabilecek yüksek kalitede ve uygun fiyatlarla e ticaret sitesi hizmeti verdimi tamamdır. G Ticaret yakındır...

Yorum Yap