BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Bu Hafta Sosyal Medyada Neler Oldu? #6

Bu Hafta Sosyal Medyada Neler Oldu? #6

24 Haziran - 29 Haziran 2012 tarihleri arasında sosyal medyada neler oldu derseniz aşağıdaki özet bilgiyi okumanızı öneririz.

Yok artık LeBron James: NBA'de sezon şampiyonu Miami Heat'in yıldızı LeBron James, Twitter hesabını yeniden aktif eder etmez, takipçi sayısı 5 milyonu aştı. Bu hızlı artış, benim gibi kimi sosyal medya kullanıcılarına “Yok artık LeBron James” dedirtti.

Yalnız George'un ölümü sosyal medyayı sarstı: Galapagos'ta dev su kaplumbağaların son temsilcisi olarak tarihe geçen Yalnız George 100 yaşında öldü. Ölüm haberi sosyal medya kullanıcıları arasında büyük üzüntü yarattı. Hakkında yüzlerce tweet atılan, fotoğraflar paylaşılan Yalnız George, 9GaG gibi mim sitelerine de konu oldu.

Facebook kendi e-mailini kullanmayı zorunlu kıldı: Facebook geçtiğimiz Nisan ayında duyurduğu facebook.com uzantılı mail adresi kullanımını zorunlu hale getirdi. 900 milyon kullanıcısı üzerinde hakimiyet kurmaya çalışan sitenin bu hamlesi sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki topladı.

The Guardian Nihat Doğan ve Erol Köse'nin Tweetlerinden alıntı yaptı: İngiliz The Guardian gazetesi, Suriye'yle uçak krizinde Türkiye basınından görüşlere yer veren ve kamuoyunun görüşlerini aktaran bir yazı yayınladı. Constanze Letsch imzalı yazıda sosyal medyayı Nihat Doğan ve Erol Köse temsil etti.

Google I/O Konferansı gerçekleştirildi: Google’ın bu yıl beşincisini düzenlediği ve San Francisco’da gerçekleştirilen Google I/O konferansı'nda yeni medya oynatıcısı Nexus Q, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi, Nexus 7 Tablet‘in yanı sıra Google+’ta yapılan yenilikler ve Google Project Glass öne çıktı.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap